Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem zelts 12. Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē

Latviju pāršalkusi ziņa, ar ko lepoties - 2011. gadā jau otro reizi pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares studenti par savu ekspozīciju saņem augstāko apbalvojumu - zelta medaļu - prestižajā Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē. Šīgada ekspozīcijas nosaukums "Šekspīrs + Čehovs + Bekets + Blaumanis". Tēmas autors ir Scenogrāfijas katedras docents, režisors Viktors Jansons, bet kurators un ekspozīcijas arhitekts - scenogrāfs un katedras vadītājs Andris Freibergs.

Prāgas kvadriennāle ir lielākais skatuves mākslai un dizainam veltītais notikums pasaulē un 2011. gadā tajā piedalās rekordliels dalībvalstu skaits - 62. Arī apmeklētāju skaits ir prāvs - ap 40 000. Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle norisinājās no 2011. gada 16. līdz 26. jūnijam un piedāvāja gan valstu nacionālās ekspozīcijas, gan teātra arhitektūrai un kostīmiem veltītus pasākumus, kā arī studentu izstādes.

Latvija kvadriennālē bija pārstāvēta ar ļoti plašu programmu: nacionālo stendu veidoja scenogrāfs Reinis Suhanovs, bet četri Latvijas mākslinieki - scenogrāfe Monika Pormale, māksliniece Dace Džeriņa un modes dizaineri Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops (mareunrol′s) - ar jauniem darbiem piedalījās īpašā Kvadriennāles projektā Intersection: Intimacy and Spectacle.

LMA Prāgas kvadriennālē pārstāvēja:
Pedagogi - Mārtiņš Kalseris, Viktors Jansons, Ineta Sipunova, Aigars Bikše, Kristians Brekte, Kristīne Pasternaka, Andris Freibergs; studenti - Ance Strazda, Madara Lazdiņa, Einārs Timma, Inese Lipska, Valters Kristbergs, Marija Rozīte, Rūdolfs Baltiņš, Evija Pintāne, Linda Ekere, Sintija Jēkabsone, Ilze Kauliņa, Krista Ose, Dace Sloka, Katrīna Virziņa, Oskars Točs, Liene Jonīte, Reinis Dzudzilo, Toms Grīnbergs, Artūrs Arnis, Elīna Milta, Uģis Bērziņš, Rūta Briede, Ivars Novikovs, kā arī ERASMUS programmas viesstudentes - Maret Tamme (Igaunija) un Katharina Maximoff (Austrija).