Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū izsludināts konkurss "Anatomijas un mākslas simbioze"

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam sadarbojoties ar Beļģijas vēstniecību Latvijā, Mākslas akadēmijas studentu vidū izsludināts konkurss „Anatomijas un mākslas simbioze”. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt darbu pieteikumus elektroniski līdz 2014. gada 20. jūnijam.

Šogad aprit 500 gadi kopš zinātniskās anatomijas pamatlicēja flāmu ārsta Andreasa Vezālija (1514–1564) dzimšanas, kura sastādītā anatomijas grāmata „De humani corporis fabrica” (1543) bija revolūcija līdz tam dominējošajos uzskatos par cilvēka ķermeņa uzbūvi. „Fabrika” prezentē ne tikai 16. gs. zinātnes sasniegumus – tā uzskatāma arī par renesanses grāmatniecības un mākslas pērli. Grāmatā precīzos anatomiskos aprakstus ilustrē detalizēti un neparasti zīmējumi (autors visticamāk Jans Stefans van Kalkars). Mākslinieks parādījis secētos ķermeņus sadzīviskās pozās un apstākļos, sekmējot renesanses mākslā anatomiski precīzu cilvēka ķermeņa atspoguļojumu.

Lai atzīmētu Vezālija piecsimtgadi, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs plāno izveidot slavenajam anatomam veltītu izstādi (20.11.14.–15.05.15.), vislielāko uzsvaru liekot uz anatomijas un mākslas simbiozi, konceptuāli apvienojot muzeja lieliskākos anatomiskos preparātus ar laikmetīgās mākslas darbiem.

Aicinām konkursā pieteikt visdažādākā veida mākslas darbus, kas rosinātu diskusiju par to, kā mūsdienu mākslā, zinātnē un publiskajā telpā tiek uztverts cilvēka ķermenis.

Iesniegtie darbi konkursa kārtībā tiks apbalvoti un eksponēti Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Balvu fonds: 1. vieta – 400 eiro, 2. vieta – 200 eiro, 3. vieta – 100 eiro.

Cerot uz atsaucību, visu 2014. gadu, uzrādot Latvijas Mākslas akadēmijas studentu apliecību, ieeja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā bez maksas.

Papildu informācija par konkursu: