Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū sadarbībā ar "Bombardier" un "airBaltic" izsludināts radošais konkurss "Paint the Blade"

2013. gada 27. martā Latvijas Mākslas akadēmijā svinīgi tika atklāts radošais konkurss „Paint the Blade”. Konkursu Latvijas Mākslas akadēmija izsludina sadarbībā ar diviem nozīmīgiem partneriem – pasaulē trešo lielāko aviobūves uzņēmumu „Bombardier” (Kanāda) un Latvijas nacionālo lidsabiedrību „airBaltic”. 

Radošā konkursa „Paint the Blade” („Apglezno propellera lāpstiņu”) ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem ir unikāla iespēja apliecināt savu talantu, piedāvājot dizaina risinājumus „Bombardier” lidmašīnas Q400 Next Gen propellera lāpstiņas apgleznošanai. Konkursa rīkotāji ir vienisprātis, ka darba uzdevums ir unikāls – šāda ranga aviotehnikas nonākšana mākslinieku rokās ir teju nebijis precedents ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā. Konkursantu darbos mākslinieciskajam vēstījumam ir jāatspoguļo „zaļākas” aviācijas ideja, kas ir viena no „Bombarder” darbības pamatvērtībām. Jaunie mākslinieki ir aicināti atainot praksē pierādīto tēzi, ka aviācija un ekoloģiska domāšana var harmoniski integrēties vienā veselumā un kalpot kā dzinulis arvien ambiciozākām inovācijām aviobūvē.

Konkursa uzvarētājs balvā saņems 1000 eiro lielu naudas prēmiju, savukārt otrās vietas ieguvējs – lidojuma sertifikātu divām personām lidojumiem biznesa klasē no Rīgas uz jebkuru no „airBaltic” sešdesmit galamērķiem.

Kanādas aviobūves uzņēmuma „Bombardier” radītais turbopropellers lidmašīnai Q400 NextGen ļauj būtiski mazināt komerciālās aviācijas ietekmi uz apkārtējo vidi. Pirmkārt, šis gaisa kuģis nodrošina zemāku degvielas patēriņu un mazāku CO2 emisiju. Otrkārt, propellera dizains un izcilais dzinēju tehnoloģiskais risinājums ievērojami samazina pacelšanās trokšņa ietekmi uz apkārtējo vidi. Aizsardzība no sadzīves trokšņa ir vides aizsardzības politikas neatņemama sastāvdaļa.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs kompetenta žūrija: pārstāvji no „Bombardier” un „airBaltic”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi – prorektors prof. Kristaps Zariņš, Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš un Dizaina nodaļas asoc. prof. Ingūna Elere. Līdzās žūrijas balsojumam no 2013. gada 10. līdz 25. maijam konkursa mājas lapā www.painttheblade.lv notiks atklātā balsošana, kurā ikviens mākslas, dizaina un aviobūves interesents varēs balsot par iesniegtajiem dizaina risinājumiem un piedalīties „skatītāju simpātijas” noteikšanā. Konkursam noslēdzoties, š.g. maijā Rīgā būs skatāma konkursa darbu izstāde, kurā būs eksponētas visas studentu pieteiktās radošās idejas.

Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 2013. gada 30. aprīlim. Piedalīties konkursā var tikai Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Sīkāk ar konkursa nolikumu un darbu iesniegšanas kārtību var iepazīties jau pieminētajā konkursa mājas lapā – www.painttheblade.lv.

Vairāk par ilgtspējīgu aviāciju un „Bombardier” Q400 NextGen tehnoloģiskajiem risinājumiem var uzzināt:
http://q400nextgen.com/en/#/q400/environment/
un
http://csr.bombardier.com/en/products/aerospace

Kontaktinformācija jautājumu gadījumā:
dizains(abols)lma.lv">