Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu zīmējumu izstāde

Laikā no 9. līdz 26. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs skatāma LMA studentu darbu zīmējumu izstāde.

Zīmēšana ir LMA akadēmisko mākslas studiju tradīcijas stūrakmens. Zīmēšanas katedras pedagogu uzdevumu savulaik skaidri formulējis tās kādreizējais vadītājs Arvīds Egle: „Gala mērķis jaunā mākslinieka sagatavošanā zīmēšanas jomā ir brīva visu izteiksmes līdzekļu un zīmējuma veidu mērķtiecīga apgūšana un pielietošanas praksē. Tikai tas, kas apguvis apjomīgu zīmējuma veidu, īstenībā zīmē priekšmetus, sasniedz un fiksē pasaules arējās plastiskās un telpiskās īpašības. Zīmējums vienlaicīgi ir mērķis un līdzeklis." Šīs pamatnostādnes nav mainījušas arī šobrīd.
LMA studentu zīmējumu izstādē tiks eksponēti vairāk kā sešdesmit studiju darbi, kuri atspoguļo visa studiju laika uzdevumu apjomu - dažādu zīmēšanas veidu - līnijas, apjoma, tonalitātes, gaismēnas, struktūru attēlošanas dažādas tehnikās kā zīmuļa, ogles vai t.s. ‘mīksto zīmēšanas materiālu′ tušas utt., īpaši pievēršot uzmanību apjoma, telpas un formas izpētei, portreta, figūras un akta studijām.
Izstādē būs redzami tādu sabiedrībā jau labi pazīstamo jauno mākslinieku darbi kā Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Elīnas Zundes, Kristas Dzudzilo u.c.
Izstādes atklāšanā kā arī turpmākajā izstādes laikā būs iespēja klātienē vērot akta skicēšanu. Skicēšana aulā notiks izstādes atklāšanas laikā, kā arī izstādes norises laikā otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās laikā no 13:40 - 14:40.

Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13
O., T., P., S. 11:00 - 18:00; C. 11:00 - 19:00
pārtraukums: 14:30 - 15:00 

Tuvākai informācijai:
Edvīns Kalnenieks
Prof., Zīmēšanas katedras vadītājs
Tel. 29185091