Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslinieku savienība aicina pieteikt dalību ikgadējā izstādē „RUDENS 2014/MELNIE SUŅI”

Latvijas Mākslinieku savienība arī šogad organizē par tradīciju kļuvušo izstādi „RUDENS”. Tās mērķis ir atspoguļot vizuālās mākslas situāciju šobrīd, tāpēc ikviens profesionālais Latvijas mākslinieks vai mākslas augstskolas students ir aicināts pieteikt savu dalību izstādē „RUDENS 2014/MELNIE SUŅI” ar pēdējos 3 gados radītiem darbiem.

„Melnie suņi” – tā mēdz dēvēt depresiju un citas līdzīgas garīgas saslimšanas vai emocionālos traucējumus. Šādas kaites var piemeklēt ikkatru no mums, taču lielākajai sabiedrības daļai garīgā veselība joprojām ir tabu tēma, problēma, ko nerisināt un par kuru kaunēties. Šķiet, svarīgi runāt par to mākslas valodā, jo depresija, gan fiziski un garīgi mokot, gan iedvesmojot, nereti bijusi blakus apdāvinātajiem – Degā, Miro, van Gogs, Bergmans, Hemingvejs, Vonnegūts, Čērčils, Plāta, Bodlērs... LMS rosina māksliniekus aizdomāties par cilvēku garīgajām mokām, par to, cik stiprus vai vājus tās mūs padara, kāpēc tās mūs piemeklē, vai cilvēkam kā indivīdam ir jājūtas vainīgam par savu eksistenci un kāds šīm kaitēm ir sakars ar mākslu dzīvot, mirt vai radīt.

Izstāde ir lieliska iespēja jaunajiem māksliniekiem parādīt sevi plašākai publikai, kā arī jau pieredzējušajiem māksliniekiem iesaistīties šī brīža mākslas tendenču atspoguļošanā.

Pieteikumi tiek gaidīti līdz 2014. gada 1. decembrim. Darbus ekspozīcijai izvēlēsies profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija. Izstāde tiks atklāta 15. decembrī.

Izstādes „RUDENS 2014/ MELNIE SUŅI” laikā norisināsies konkurss, kurā tiks noteikts LMS Balvas ieguvējs, kam tiks dota iespēja rīkot personālizstādi LMS galerijā.

Nolikums un pieteikuma anketa lejuplādējami: