Meklēt
Izvēlne

Latvijas medaļu mākslas fenomens 21. gs. skatītāja acīs

Š.g. 29. martā plkst. 16:30 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā notiks priekšlasījums „Latvijas medaļu fenomens 21. gs. skatītāja acīm” un tikšanās ar izstādes „Balss no nekurienes” autoriem.

Katrai balsij ir sava atbalss un katrs notikums atstāj savas pēdas kopējā ainā, kuras vēlāk iespējams vērot un saprast pavisam no cita skatu punkta. Laiks atbrīvo no nesvarīgā un izceļ būtisko.

Pašlaik Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma izstāde „Balss no nekurienes” (10.02.- 30.03.2012.). Tajā eksponētas Latvijas mākslinieku veidotās medaļas un mazo formu mākslas darbi, kuros ļoti koncentrēti redzamas 20. gs. 60.-90. gadu tēlniecības tendences, svarīgās tēmas un mākslinieku radošums. Šis tēlotājmākslas veids Latvijā strauji uzplauka 20. gadsimta vidū, piedzīvoja vispārēju atzīšanu. Vienlaicīgi medaļu mākslas uzplaukums ir katalizators pārvērtībām, kas notika Latvijas tēlniecībā vispār – autoru pievēršanās mazāka izmēra abstraktajām formām, kas pavēra pilnīgi jaunas un dziļākas izteiksmes iespējas.

Izstādes ekspozīcijā redzami darbi gan no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma, gan īpaši jāuzsver – arī no autoru privātkolekcijām. Redzamie darbi ir liecības veselam laikmetam ar citiem uzskatiem un notikumu kārtību, kas pamazām zūd no tagadnes cilvēku apziņas. Ekspozīciju var uzskatīt par biļeti laika mašīnai uz 60.-90. gadiem, tā ir balss no pagātnes.

Vērojot medaļu mākslas straujo attīstību no izmēros nelielas atceres „kartiņas” bronzā par mākslas darbu, kas sevī ietver gan formas, gan satura un idejas kvalitātes, šo lidojumu ir iespējams nosaukt par „fenomenālu”. Un, lai ļautu ar šo interesanto Latvijas mākslas vēstures nogriezni padziļināti iepazīties ne tikai savas jomas pārzinātājiem, bet arī jebkuram ieinteresētajam, izstādei „Balss no nekurienes” ir sagatavota sava „atbalss” – tikšanās.

29. martā plkst.16:30 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā notiks tikšanās ar māksliniekiem - „LATVIJAS MEDAĻU MĀKSLAS FENOMENS 21. GS. SKATĪTĀJA ACĪS”. Priekšlasījumu ir sagatavojusi jaunā tēlniece Gundega Evelone, kuras viedoklis būs gan no savas profesionālās pieredzes, gan no nākamās mākslinieku paaudzes skatījuma.

Paralēli sarunām joprojām būs apskatāma arī izstāde „Balss no nekurienes”, kurā redzami Bruno Strautiņa, Valentīnas Zeiles, Jāņa Strupuļa, Aivara Gulbja, Jāņa Karlova, Ligitas Ulmanes-Franckēvičas un citu mākslinieku darbi.  

Ieeja bez maksas.

Latvijas Mākslinieku savienības galerija
11. novembra krastmala 35, Rīga

Kontaktinformācija:
Gundega Evelone
Tel.: +371 29870724
E-pasts: kariibusalas(abols)inbox.lv">
Mājas lapa: www.msav.lv