Meklēt
Izvēlne

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde „Materiālu svārstības”

2015. gada 21. maijā 16:00 biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” galerijā tiks atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde „Materiālu svārstības”. Izstāde LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, būs atvērta katru dienu un norisināsies līdz 2015. gada 21. jūnijam.

Ar izstādi Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Latvijas Tekstilmākslas asociācija svin savas izstāžu darbības divdesmito gadskārtu. Asociāciju Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras profesūra nodibināja politisko pārmaiņu laikā, kad arī mākslas dzīvē krasi mainījās itin viss: aktualitātes, pieprasījums, iespējas, principi, struktūras, tehnoloģijas un mērogi. Pagājušajā vēstures periodā tālu aiz Latvijas robežām pazīstamās spēcīgās tekstilmākslas skolas pārstāvji - Latvijas tekstilmākslinieki - pēkšņi atradās dziļā sociālajā bedrē. Jaunajā realitātē Tekstilmākslas asociācija bija instruments, ar kura palīdzību censties saglabāt šo mākslas nozari, tās tradīcijas. Tā bija centrs, ap kuru pulcējoties, apliecināties izstādēs un pamazām atgūt līdzsvaru pēc organizatoriskā satricinājuma.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbības principi ir demokrātiski: asociācijā apvienojušies visu paaudžu tekstilmākslinieki, tās organizētajām izstādēm apzināti netiek ierobežota izteiksmes amplitūda un brīvība. Mākslinieki izpaužas plašā tematiskajā spektrā, atbilstoši savas paaudzes pasaules redzējumam, izpratnei par sabiedrību un savu lomu tajā. Vērienīgām sociāli aktuālām tēmām blakus dzīvo egoistiska pasaules atklāsme, slēpšanās rokdarbu mērogos; izskan rūgta ironija par deformētu, agresīvu vidi, tiek lietoti pasaules kultūru citāti, poetizēti dabas motīvi un asprātīgas formu rotaļas. Nozīmīgi ir jaunu tehnisku paņēmienu meklējumi, izmēģinot digitālo aušanu, sietspiedi, autortehnikas. Saglabājas vieta arī klasiskajām tehnikām, izsmalcinātām toņu gammām un emocionalitātei. Vai mākslas kuratorus šāda līdzāspastāvoša daudzveidība apmierina, ir atklāts jautājums. Taču konkrētos apstākļos tā ir gudra izdzīvošanas koncepcija, kas saglabā pašu kori, kurā šobrīd neapšaubāmi dzied arī solisti.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas organizēto izstāžu ģeogrāfija ir plaša, darbi regulāri tiek eksponēti Rīgā un visos Latvijas novados, bet sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām, muzejiem un galerijām – daudzviet pasaulē.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir dzīvotspējīgs organisms ar virsuzdevumu, tas nemitīgi atjaunojas un izvirza sev mērķus saskaņā ar mainīgo pasauli.


Izstādes organizators: Latvijas Tekstilmākslas asociācija

Izstādes atbalstītāji: biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, SIA „Parnass Presentreklam”


Izstādes „Materiālu svārstības” norises laiks: 21.05. – 21.06.2015

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11.novembra krastmala 35, Rīga

Galerijas darba laiks: P, O, T, C, P, S, Sv. plkst. 12.00 – 17.00