Meklēt
Izvēlne

LĪDZ 15. MARTAM ATVĒRTA PIETEIKŠANĀS MAĢISTRA LĪMEŅA STUDIJU PROGRAMMĀ "PAKALPOJUMA DIZAINA STRATĒĢIJAS UN INOVĀCIJAS" – SDSI

Maģistra studiju programma “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (Service Design Strategies & Innovations, SDSI) ir starptautiska programma pakalpojumu dizainā, kuras īstenošanā piedalās 4 augstākās izglītības institūcijas – Latvijas Mākslas akadēmija, Lapzemes Universitāte, Igaunijas Mākslas akadēmija un Rīgas ekonomikas augstskola. Programma tika akreditēta pavisam nesen – 2021.gada vasarā, un jau 2021.gada rudenī studijas SDSI uzsāka pirmie starptautiskie studenti no 5 valstīm.  

SDSI ideja ir sagatavot studentus nākotnes karjerai pakalpojumu inovāciju laukā. Programma tika izveidota, reaģējot uz pastāvīgi mainīgajām darba tirgus prasībām, kas rodas socio-ekonomisko procesu automatizācijas un digitalizācijas rezultātā – tie ir procesi, kuri vērojami visā pasaulē. Pieprasījums pēc speciālistiem, kuri spētu tikt galā ar privātā un publiskā pakalpojumu sektora izaicinājumiem, t.sk. rast jaunu pieeju līdz šim ierastajā pakalpojumu sniegšanas pieredzē vai veicināt pakalpojumu sniedzēja organizācijas digitālu transformāciju, kļūst aizvien biežāka parādība. Minēto četru Baltijas un Ziemeļvalstu augstskolu konsorcijs apvienoja kompetenci, lai nāktu klajā ar jaunu piedāvājumu – starptautisku pakalpojumu dizaina studiju programmu, kuras satura struktūrā apvienotas četras zināšanu jomas: dizains, uzņēmējspēja, tehnoloģijas, kā arī sociālā pētīšana un prognozēšana. Zīmīgi, ka ap 30% SDSI mācībspēku ir industrijas eksperti, t.i., profesionāļi, kuru pieredze sniedzas ārpus augstskolas un tiek realizēta profesionālajā karjerā, studiju procesā tādējādi nodrošinot tiešu saikni gan ar darba tirgus vajadzībām, gan pārstāvētās nozares attīstības tendencēm. SDSI absolventi saņems dubultu diplomu – Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu dizainā un Lapzemes Universitātes Maģistra grādu mākslā (mākslā un dizainā).  

Studiju īstenošana paredz mobilitāti – pirmais studiju gads tiek īstenots Latvijā, Kuldīgas Adatu Fabrikā, savukārt otrais – Somijā, Rovaniemi. 2022./2023. studiju gads tiks īstenots hibrīda pieejā, t.i., pieļaujot studentu klātbūtni vai nu fiziskā klātienē, vai tiešsaistē. Studiju maksa ir 8000,00 EUR gadā, un Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kā arī ES/EEZ pilsoņiem un Eiropas Kopienas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar derīgu uzturēšanās atļauju ir pieejams valsts garantēts studiju un studējošā kredīts.

Vairāk par programmu: www.sdsi.ma
Aicinām studētgribētājus līdz 15.martam pieteikties šeit: https://apply.sdsi.ma