Meklēt
Izvēlne

Ligita Breģe un Rodions Zeņevičs piedalās Starptautiskās Milānas mēbeļu meses jauno dizaineru izstādē "SaloneSatellite"

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, LMA Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu no 2013. gada 9. līdz 14. aprīlim piedalās vienā no nozīmīgākajiem Eiropas dizaina forumiem – Starptautiskās Milānas mēbeļu meses (Salone Internazionale del Mobile) jauno dizaineru sadaļā „SaloneSatellite”. Izstāde ir pazīstama kā gada prestižākais starptautiskais dizaina notikums mēbeļu un mājokļa dizaina pasaulē. „SaloneSatellite” ir platforma, kur jaunajiem dizaineriem parādīt sevi pasaules mērogā, satikties ar talantu meklētājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem – ražotājiem, uzņēmējiem un mediju pārstāvjiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Ligita Breģe un Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa students Rodions Zeņevičs saņēmuši iespēju pārstāvēt sevi un Latvijas Mākslas akadēmiju Milānā, pateicoties pērnā gada rudenī gūtajiem panākumiem „SaloneSatellite WorldWide Moscow 2012” (1. un 3. vieta).

Kopā ar Dizaina nodaļas maģistranti Ligitu Breģi uz Milānu aizceļojis projekts „MEET ME!”, kas izstrādāts bakalaura darba ietvaros (darba vadītājs asoc. prof. Juris Krūmiņš). „MEET ME!” koncepcijas pamatā ir sakārtotu tikšanās vietu ierīkošana Rīgas mikrorajonu māju pagalmos, kas veicinātu iedzīvotāju komunikāciju, mijiedarbību un savstarpējus uzmanības pievēršanas rituālus, tādejādi stiprinot viņu kopienas piederības izjūtu. Mūsdienīgas pilsētvides veidošanā un organizēšanā tiek radīta moduļu sistēma, kas piedāvā izveidot vairākus darbības līmeņus. Turklāt moduļu konstrukcijas ir daudzveidīgas, un tās iespējams pielāgot gan ārtelpām, gan iekštelpām, veidojot unikālas tikšanās vietas cilvēku atpūtai un rekreācijai. Projekts saņēmis atļauju no izstādes kuratoriem veidot ekspozīciju arī publiskajā zonā ārpus stenda, kur to apdzīvot var izstādes apmeklētāji. Darba tapšanā atbalstu snieguši pašmāju ražotāji, mūsdienīgu guļbūvju fabrika „Dores” un SIA „Linum Color” – ekoloģiski, videi draudzīgi koksnes apdares līdzekļi „Paint Eco”.

Funkcionālā dizaina katedras students Rodions Zeņevičs izstādē piedalās ar piepūšamo konstruktoru „KLIKO” (bakalaura darba vadītājs docents Ervins Pastors). Tā ir lielgabarīta un tajā pašā laikā kompakta piepūšamā bērnu rotaļlieta, kas ir paredzēta lietošanai telpā, pagalmā un ūdenī. Lietojot piedāvātos universālos moduļus, bērns pats bez piepūles var sev uzbūvēt atpūtas krēslu, māju, plostu, cietoksni un daudz ko citu (www.klikokit.com). Projekta realizēšanā atbalsts gūts no „Bush inflatable boats”.

Starptautiskā Milānas mēbeļu mese ir pasaulē vadošais notikums mājokļa dizaina jomā, kurā sastopas nozares lielākie spēlētāji – dizaineri, ražotāji, izplatītāji, kā arī vienkārši interesenti. Mese, kas pirmo reizi norisinājās 1961. gadā ar mērķi popularizēt un rast eksporta iespējas itāļu ražotajai produkcijai, strauji ieguva globālu mērogu, un šobrīd puse no meses apmeklētājiem nāk no ārvalstīm. 2012. gadā Starptautiskajā Milānas mēbeļu mesē viesojās 292 370 nozares spēlētāji, no tiem 188 579 bija starptautiski viesi, 29 279 dizaina jomas interesenti un 6484 komunikācijas platformu pārstāvji.

Lai vienkopus pulcinātu talantīgākos jaunos dizainerus un ieinteresētu par viņu veikumu uzņēmējus, kopš 1998. gada Milānas mēbeļu meses ietvaros notiek „SaloneSatellite”. Ikgadējā jauno dizaineru skate ātri kļuva par vienu no galvenajiem notikumiem globālajā radošo forumu kalendārā, kur satikt uzlecošās dizaina zvaigznes un aplūkot daudz neparastu dizaina ideju un prototipu, kas ik gadu izpelnās lielu apmeklētāju, mediju pārstāvju un mēbeļu ražotāju uzmanību. „SaloneSatellite” vienkopus pulcē aptuveni 700 jaunos dizainerus un dizaina studentus no mākslas un dizaina augstskolām Eiropā, Āzijā u.c. 

Latvijas Mākslas akadēmijas studentus Starptautiskajā Milānas mēbeļu mesē var sastapt no 9. līdz 14. aprīlim stendā B-29 „SaloneSatellite WorlWide Moscow 2012 winners” Fiera Milano 22-24 izstāžu hallē. 

Resursi tīmeklī:
Salone Internazionale del Mobile (klikšķināt šeit) 
SaloneSatellite (klikšķināt šeit)