Meklēt
Izvēlne

Lilitas Bauģes izstāde – diplomdarbs "Parastā dzīve"

No 2014. gada 3. jūnija līdz 29. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja trešā stāva foajē (Skārņu iela 10/20, Rīgā) būs skatāma Lilitas Bauģes tekstilmākslas izstāde – diplomdarbs „Parastā dzīve”. Izstādes atklāšana: 3. jūnijā plkst. 17.00.

Lilita Bauģe 2012. gadā ieguva „Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā”, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus, centīgus Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas Mākslas akadēmijā.

Izstāde „Parastā dzīve” piedāvā tās skatītājam paraudzīties uz cilvēka ikdienas dzīvi kā interesantu un aizraujošu spēli, kas, mainot noteikumus un līmeņus, ieliek tās dalībnieku dažnedažādās situācijās un lomās. Katram dzīves posmam raksturīgi savi spēles noteikumi un stratēģijas, savi simboli, asociācijas un kuriozi – šie ir instrumenti, kas izmantoti izstādes darbu radīšanā ar mērķi aicināt jebkura vecuma skatītāju atpazīt gan savas personiskās, gan kolektīvās cilvēces dzīves pieredzi.

Izstādes ekspozīcija nosacīti iedalās dažādos cilvēka dzīves posmos no tā dzimšanas līdz aiziešanai mūžībā, atklājot gan autores personisko pieredzi, gan ikvienam atpazīstamus tēlus, lietas un tradīcijas. Izstādē redzamo darbu iedvesmas avots ir pavisam parasta cilvēka dzīve, kas, apstājoties autoresprāt nozīmīgākajās dzīves pieturvietās, atklāj kā autores personisko dzīves skatījumu, tā ikvienam atpazīstamo un arī neparasto.

Izstādes kopainu veido desmit dažāda formāta, veidola, materiāla un tehniku tekstilmākslas stājdarbi un objekti, kas demonstrē cilvēka dzīvi visā tās krāsainībā – pilnā smieklu, asaru, mīlestības un nodevības. Jaunās mākslinieces šā brīža radošie jautājumi ir sievietes loma un nostāja mūsdienās, kā arī vēlme mudināt skatītāju uzdot sev jautājumus un meklēt to atbildes.

Lilita Bauģe ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozares studente, 2012. gada „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” stipendiāte, kas aktīvi piedalās tekstilmākslas izstādēs kā, piemēram, projektā „Tekstils LV”, „Chemin de fer” Varšavas Mākslas akadēmijā u.c. Raksturojot „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” laureātus, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs teicis: „Lilitu raksturo domāšanas vēriens, asprātība, āķīgums, monumentāli risinājumi, kas tiek attīstīti trijās dimensijās, kā arī starpdisciplināra pieeja.”

Personālizstāde „Parastā dzīve” ir Latvijas Tekstilmākslas katedras vadībā izstrādāts bakalaura darbs, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Teksts: Elīna Ģibiete.

Darba laiks:
Katru dienu 11.00–17.00, kase 11.00–16.30
Trešdienās 11.00–19.00, kase 11.00–18.30
Pirmdienās slēgts

Ieeja izstādē bez maksas.