Meklēt
Izvēlne

LMA ar vieslekcijām uzstāsies Keta Gūtmane, Krists Zankovskis un Marta Bula

2018. gada 20. un 21. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2. korpusaauditorijā notiks seminārs ar vieslekcijām un darbnīcām ar mērķi veicināt jauno modes dizaineru, mākslinieku radošās uzņēmējdarbības kompetences. 

20. februārī plkst. 17.00 vieslekcijā “zīmols/ showrooms/ bajeras” tiks prezentēta modes zīmola Keta Gutmane gūtā pieredze dalībā Parīzes un Tokijas modes nedēļās. Izvērtējot gan redzamās, gan neredzamās  zīmola darbības puses - riski, entuziasms, sasniegumi, soli pa solim apgūstot starptautisko modes scēnu, zīmola izdzīvošanas principi globālās konkurences apstākļos.  Lekcijas ietvaros ar savu pieredzi dalīsies zīmola dizainere Keta Gūtmane un uzņēmuma vadītājs Krists Zankovskis.
21. februārī plkst. 16.00 vieslekcijā “Logotips un grafiskā identitāte modes zīmolā” Marta Bula iepazīstinās ar logotipa un grafiskās identitātes nozīmi modes zīmolā un, kā šajos elementos var integrēt zīmola vērtības, padziļināti stāstot par vienu no svarīgākajiem identitātes nesējiem - produkta iepakojumu.

Semināra dienās LMA Modes mākslas apakšnozaresstudenti piedalīsies Martas Bulas vadītās darbnīcās par zīmola logo izveides pamatprincipiem, ka arī kopīgi analizēs savu zīmolu grafisko identitāti. Tiks organizēta tikšanās ar Agitu Klauss, kurā stāstīs par tehnisku dizaina produkta sagatavošanu sēriju ražošanai. “Semināra tēmas izvēli nosaka nepieciešamība atbalstīt topošos modes dizainerus, kuri LMA studiju laikā apgūst akadēmiskās kompetences ar praktisku iemaņu un izpratnes kopumu, nepieciešamu darbā, gan paša radītā zīmolā, gan starptautiski pazīstamu dizaineru studijās.

Prieks par to, ka Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares absolventi regulāri dalās pieredzē un sadarbojas ar studentiem, sekmējot topošo modes dizaineru profesionālo iemaņu attīstību un konkurētspēju modes nozarē,” komentē jaunievēlētā Modes mākslas katedras vadītāja doc. Māra Binde. 

Semināru organizē LMA Modes mākslas katedra ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.