Meklēt
Izvēlne

LMA DIPLOMDARBU IZSTĀDE "SVAIGA GAĻA KRITIKAI 2020"

No 2020. gada 15. jūnija īpaši šim notikumam izveidotā digitālā platformā VirtuAAL.lma.lv būs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2019./2020. mācību gada absolventu diplomdarbi. Izstādes un jaunās virtuālās galerijas atklāšana paredzēta 15. jūnijā plkst. 19:00.

 “Svaiga gaļa kritikai 2020” turpina pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, piedāvājot plašai auditorijai iepazīties ar visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbiem. Kopskaitā ap 170 jauno mākslinieku vienkopus iepazīstina ar sevi, savu radošo procesu rezultātiem un vidi, kurā tie studējuši. Šāda mēroga jauno mākslinieku izstādi Latvijas Mākslas akadēmija rīko otro reizi. Pagājušā gada izstāde ieguva atsaucību gan studējošo, gan apmeklētāju, gan nozares profesionāļu vidū. Kā apliecinājums tam ir saņemtā nominācija balvas ”Kilograms kultūras” 2019. gada vasaras balsojumā. Ar īpašu un savdabīgu ekspozīciju šogad izstādē tiks pieteikti arī mākslas zinātnes nodaļas diplomandi.

Latvijas Mākslas akadēmija turpina iet līdzi laikam un tehnoloģiju attīstībai, vizuālās mākslas studijās jau ilgu laiku papildus klasiskajām mākslas formām pastāv mūsdienīgi, tehnoloģiju vadīti mākslas virzieni, un to ietvaros LMA sagatavo profesionālus dizaina, multimediju un vizuālās komunikācijas māksliniekus. Gluži loģisks solis tieši šobrīd ir pašiem savas jaudīgas virtuālās mākslas galerijas izveide, kuras primārais mērķis ir izstādīt topošo mākslinieku - LMA studentu darbus, un kura papildinās un spēs līdzpastāvēt jaunajai LMA galerijai Vecrīgā.

Galerijas nosaukums "VirtùAAL" ir salikums no Nikolo Makjavelli ieviestā filozofiski teorētiskā jēdziena virtù, kas sevī ietver visu to pazīmju kopumu, kas nepieciešamas "lielu lietu sasniegšanai" (šis jēdziens lietots arī kā vispārīgs mākslas priekšmeta apzīmējums) un Latvijas Mākslas akadēmijas angļu abreviatūras (AAL - Art Academy of Latvia).

"Svaiga gaļa kritikai 2020" kļūs par pirmo, bet nebūt ne vienīgo, izstādi, kura notiks Virtuālajā Mākslas akadēmijas vidē - studentu darbu ekspozīcijas tiks izvietotas unikālajos LMA interjeros un pārsteigs skatītājus ar negaidītiem, tikai virtuālajā pasaulē iespējamiem risinājumiem.

Skatītājiem, apmeklējot LMA VR izstādes, būs iespēja darbus ne tikai aplūkot, bet īpaši radītā kataloga sadaļā arī uzzināt vairāk par darba autoru, ieceri un tā tapšanas procesu izsmeļošos darbu aprakstos.

Izstādes atklāšanas brīdī visi tajā pārstāvētie mākslinieki jau būs aizstāvējuši savus bakalaura un maģistra programmu diplomdarbus, un var teikt, ka daudzi no viņiem tieši ar šo izstādi pirmo reizi skatītāju priekšā parādīsies jau kā profesionāli mākslinieki. Virtuālo izstādi papildinās dažādas on-line diskusijas, neklātienes tikšanās ar izstādes kuratoriem un jaunajiem māksliniekiem.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar dažādu mediju absolventu darbiem – no glezniecības līdz audiovizuālām instalācijām – un raisīt dialogu par mākslas un kultūras aktualitātēm, kā arī sasniegt starptautisku auditoriju, kas ir virtuālas izstādes priekšrocība – nav fizisku telpas ierobežojumu izstādes apmeklējumam.

Izstāde “Svaiga gaļa kritikai 2020” apmeklētājiem atvērta 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā, no 15. jūnija internetvietnē virtuaal.lma.lv

Valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde nodrošinās iespēju klausīties kataloga sadaļā esošos aprakstus. Rakstīto tekstu atpazīs un balsī sintezēs Tildes Balss risinājums, kas veidots izmantojot jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

Papildu informācija:
Sandra Liepiņa
LMA diplomdarbu festivāla “Svaiga gaļa kritikai”
izstādes kuratore
Tel. +371 26313393