Meklēt
Izvēlne

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJA IZZIŅO 82. KARNEVĀLU

"Utopija. Distopija"

2020. gada 7. februārī no plkst. 21.00 līdz 6.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 82. karnevāls, kas pārtaps par portālu ceļojumiem uz nākotnes pasauli, piedāvājot vērienīgu mākslas un radošuma svētkus, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Pasākumu atklās plkst. 21:00 Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas studenti ar īpaši karnevālam sagatavotu performanci. Uzreiz pēc ceremonijas pilnā sparā uzsāks darboties un atdzīvoties akadēmijas telpas, padarot karnevālu par visu mākslu svētkiem – trīsstāvīgu performanci 9 stundu garumā.

Karnevāla apmeklētājs no tagadnes pasaules akadēmijas telpās tiks teleportēts uz vairākiem nākotnes pasaules scenārijiem, kur sākot no tumšiem distopijas labirintiem, kur valda tehnoloģijas, mākslīgais intelekts, sintētika, elektronika varēs ceļot līdz utopiskai harmonijai, kur mijiedarbosies daba, tehnoloģijas un cilvēks.

Par ceļojuma vizuālajiem iespaidiem rūpēsies LMA studenti, SaulartCrew un Lastādijas komūna. Audiālo pārdzīvojumu nodrošinās vairākas mūzikas skatuves, kur savu ceļojumu Neona pilsētā aicinās izbaudīt “Ozols”, totālu skaņas pārtapšanu matērijā nodrošinās grupa “TESA”, uz utopiskās Latvijas Mežu skatuves ar savu lirisko maigumu apburs grupa “JUUK”, bet asumu un nemierīguma devu piešķirs grupa “Nikto”, mundruma dzirksti piešķils tādas grupas kā “The Coco'nuts”, “Rahu the Fool”, “Avots”, Sub Scriptum” u.c. Par elektronisko apokalipsi rūpēsies vairāki pašmāju scēnā zināmi mākslinieki un apvienības kā “Gas of Latvia”, apvienība “Basa Kāja” u.c. Džeza ritmus nodrošinās Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas studenti. Toties uzkrāt spēkus tālākam ceļam varēs kino portālā, kur par programmu rūpējas “2Annas” un performanču buduārī “Patvērums”. Īpaši jaunās pasaules iestājeksāmeni notiks Dzejas katedrā. Šie un vēl daudzi citi pārsteigumi jūs sagaida gada krāšņākajā un maģiskākajā naktī Latvijas Mākslas akadēmijā. 

Jau no janvāra sākuma LMA māja uztver īpašus signālus un vēstījumus, kas ar vien straujāk iekustina akadēmijas studentus un brīvprātīgos, kuri aktīvi stādā, lai šī stappasauļu transformācija spētu notikt viskrāšņākajā veidā. Tiek radītas lielizmēra instalācijas, mākslas objekti, lielformāta gleznojumi, zīmējumi, kas radīs akadēmijā īpašu atmosfēru.

Biļešu cenas:

  • LMA studentiem - 10.00 EUR
  • Studentiem, kultūras darbiniekiem, LMA absolventiem, LMA studentu draugiem – 20.00 EUR
  • Citiem interesentiem – 30.00 EUR

Biļetes notikuma viesiem iespējams iegādāties divās vietās:

*Mākslas preču veikalā Vilhelms, Kr. Valdemāra ielā 9 (pretī Mākslas akadēmijai). Darba dienās no 8.30-19.00 un sestdienās no 10.00-17.00.

*Mākslas preču veikalā Radošo darbu galerija. Materiāli māksliniekiem, Artilērijas ielā 9.
Darba dienās no 10.00-19.00 un sestdienās no 11.00-15.00

Biļešu skaits ierobežots un aicinām biļešu iegādi neatlikt uz pēdējo brīdi!

LMA studenti biļetes varēs iegādāties darba dienās 1. stāva izstāžu zālē.

  • Ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma - pie ieejas tiks pārbaudīti personu apliecinošie dokumenti. Katrs akadēmijas students vai absolvents, uzrādot studenta apliecību vai diplomu, varēs iegādāties vairākas biļetes sev un saviem draugiem.

Karnevālu šogad organizē: Santa Leimane, Laura Veļa, Karlīna Strautmale, Haralds Gerts, Inuta Graudiņa, Madara Salma

Karnevāla sadarbības partneri: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija.

Pasākuma galvenie atbalstītāji:  “Latvijas Mākslas akadēmija”, "Latvijas valsts meži", "Amber Distribution Latvia".

Karnevāla norises laiks: 2020. gada 7. februāris no plkst. 21.00 līdz 06.00

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.