Meklēt
Izvēlne

LMA mācībspēku Ingūnas un Holgera Eleru vadītais dizaina birojs „H2E” ieguvis vairākas prestižas balvas

Kultūras ministrijas iniciētā un dizaina biroja H2E organizētā Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla “Dizaina Manifestācija” ekspozīcija INFORMĀCIJA, kas bija apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijā 2015. gada pavasarī, saņēmusi starptautiski prestižu apbalvojumu – SEGD Honor Award 2016. INFORMĀCIJA bija vienīgais no apbalvotajiem projektiem, kas tika titulēts arī nominācijai Best of Show.

Sestdien, 11. jūnijā, apbalvošanas ceremonijā Sietlā apbalvojumus saņēma 39 dizaineru apvienības no dažādām pasaules valstīm. Žūrija šogad izvērtēja 371 pieteikumu, no kuriem tikai 11 ieguva augstāko apbalvojumu (Honor Award) un 28 – balvu par nopelniem (Merit Award).

Šis ir jau otrais ekspozīcijai piešķirtais starptautiskais apbalvojums. Šī gada aprīlī ekspozīcija ieguva arī Silver A’Design Award 2015-2016 kategorijā Interjera un ekspozīciju dizains (https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=45447).

Par SEGD Global Design Award (ASV)
Ikgadējs konkurss, kas godina pasaules mērogā labākos vides grafikas dizainā. Konkurss tika izveidots 1987. gadā, lai apbalvotu un popularizētu visaugstākos standartus vides grafikas dizainā. Konkursa mērķis ir veicināt vizuālās komunikācijas izmantošanu vidē un parādīt tās svarīgo lomu. Ik gadu žūrija izvērtē simtiem pieteikumu sešās kategorijās.

Par ekspozīciju
Ekspozīcija INFORMĀCIJA bija veltīta Latvijas grafikas dizaina dažādajiem aspektiem produktos, pakalpojumos un procesos. Tā demonstrēja 12 jomas, t.sk. iepakojumu un grāmatu dizainu, vizuālo identitāti utt., kopā apvienojot 66 dalībniekus. Ekspozīcija aicināja iepazīt Latvijas grafikas dizaina  daudzveidību un apzināties informācijas dizainu kā būtisku aspektu ikvienā jomā.

SEGD2016 žūrijas komentārs: “Šī ekspozīcija, sākot no koncepta līdz īstenošanai, paliek nemainīgi vieda un patiesa tās izglītošanas un pieredzes mērķos. Būtu viegli to saskatīt kā skaistu izkārtojumu vai tikai tipogrāfiju, bet caur Latvijas dizaina dziļvagām un slāņiem, ko šī ekspozīcija pēta, tiek no iekšpuses formulēts tas, kā informācijas dizains mums sniedz iespējas un prasmes uzrunāt apkārt esošo pasauli. Katra kustība tiek veikta ar nodomu, vēl jo svarīgāk - tā apzinās, ka nozīme ir publikai. Cilvēku mijiedarbība/kustība pievieno vēl vienu interpretācijas līmeni naratīvam.”

Vairāk info – https://segd.org/information
Ekspozīcijas video - www.youtube.com/watch?v=MM_cDSz2VFw