Meklēt
Izvēlne

24-30/08/20 LMA ORGANIZĒS STARPTAUTISKO VASARAS SKOLU

Starptautiskā vasaras skola “Iepazīstot Latvijas mākslas vēsturi”

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas katedras organizētā vasaras skola „Iepazīstot Latvijas mākslas vēsturi” ir veidota kā atvērta platforma dažādu kultūru pārstāvjiem, lai  septiņu dienu laikā caur mākslas vēstures prizmu ļautu sajust Latvijas mākslu  Eiropas kultūras kontekstā. Piedāvātā programma būs īpaši interesanta mākslas vēstures, arhitektūras un kultūras studentiem un akadēmiskajam personālam.

Aizraujošās septiņās dienās pieredzējušu un augsti novērtētu pasniedzēju un pētnieku vadībā  vasaras skolas dalībnieki iepazīs Latvijas kultūras vēsturi, nozīmīgus Latvijas vēsturiskās mākslas piemērus un laikmetīgo mākslu, uzzinās par mākslas un mākslas vēstures izglītības iespējām, un nozīmīgākajām mākslas institūcijām galvaspilsētā Rīgā un Latvijas reģionos. Vasaras skolas formāts ļaus iepazīt arī Latvijas kultūrainavu un kultūras mantojumu piedaloties ekskursijā uz divu Latvijas novadu „sirdīm” - Kuldīgu un Rēzekni. Noslēgumā dalībniekiem būs ekskursija pa UNESCO Pasaules kultūras un mākslas mantojuma sarakstā iekļauto Rīgas vēsturisko centru iepazīstot Rīgas senāko arhitektūru un jūgendstila tēlainību.

Iegūtie mācību rezultāti: 

Vasaras skolas dalībnieki gūs ieskatu Latvijas mākslas vēsturē, kultūrā un nedaudz arī latviešu valodā. Lekcijās, semināros, diskusijās un ekskursijās iepazīstot Latvijas mākslas vēsturi Eiropas kultūras kontekstā, kā arī iepazīstot vietējās laikmetīgās mākslas izaicinājumus.

Programma

  • Veiksmīgi apgūta kursa rezultātā iespējams iegūt 6 ECTS

Kad?

2020. gada 24. – 30. augusts

Kur?

Latvija: Rīga, Kuldīga un Rēzekne

Kas var piedalīties konkursā uz 10 stipendijām?

Studenti un akadēmiskais personāls no 41 valsts (izņemot Latviju). Dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā izvērtējot anketas saturu un motivāciju.

Dalības maksa?

Dalību vasaras skolā ir apmaksāta no Valsts izglītības attīstības aģentūras piešķirtās stipendijas. Tā ietver vasaras skolas saturu (lekcijas, seminārus, ekskursijas), dzīves vietu un ēdināšanu 2x dienā. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi, apdrošināšana, vīza.

Kas jādara, lai pieteiktos?

Līdz 2020. gada 1. aprīlim jāatsūta uz e-pastu

  1. Pieteikšanās anketa;
  2. CV;
  3.  pases kopija;
  4.  angļu valodas zināšanu aplieicnājums (ja ir);
  5.  motivācijas vēstule.

Papildus jautājumiem par pieteikšanos, kontaktinformācija: 

Vasaras skolu organizē Mākslas zinātnes nodaļas Mākslas vēstures un teorijas katedra

  • Foto: Cilnis Jāņa Aleksandra Freija īres un veikalu nama Rīgā, Brīvības ielā 37 fasādē. 1909. Arhitekts Eižens Laube, Ferdinanda Vlasāka tēlniecības darbnīca.