Meklēt
Izvēlne

LMA Stikla mākslas katedras studentu darbu izstāde POSMS

No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim Stikla galerijā Vecrīgā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras bakalaura un maģistra programmu studentu darbu izstāde „POSMS". Izstāde ir veltījums LMA Stikla mākslas katedras 45 gadu jubilejai, kā arī aizsākums šo svinību pasākumiem, kas norisināsies visu novembra mēnesi.

Izstādē piedalās piecpadsmit jauni stikla mākslinieki - Brigita Zelča, Agnese Cērpa, Laura Vizbule, Agnese Rimša, Laima Kremberga, Anna Prohorenko, Alla Buraka, Egita Vilka, Agnese Gudele, Ernests Vītiņš, Līga Jaunzeme, Ilze Smildziņa, Ilza Laizāne, Gita Ose un Jūlija Titova-Ozoliņa.
Izvēlētais izstādes nosaukums pasvītro ekspozīcijas ideju kā noteikta laika posma noslēguma attēlojumu un atskatu uz pēdējos gados studentu domās izauklēto un paveikto. Jauno mākslinieku radītajos stikla objektos atspoguļojas tādas tēmas kā ceļojumu piezīmes, filozofiskas atziņas, kā arī globālu problēmu attēlojums, ietverot tās ģeometrisku un dabas stilizēto formu veidolā. Izmantoto tehniku klāsts ir ļoti plašs, sākot no pūstā un lietā stikla līdz pat kausējumiem un gleznojumiem uz stikla, izceļot katra autora individuālo rokrakstu un materiāla daudzpusīgās īpašības. Izstādei cauri vijas vēsais zilganzaļais stikla tonis, kas papildināts ar krāsainiem stikla un gleznojumu akcentiem, radot nebeidzamas stikla un gaismas spēles.
Izstāde tapusi ciešā sadarbībā ar Stikla galeriju un LMA Stikla mākslas katedru, kā arī ar SIA „Eirovīns" un A/S „Aldaris" atbalstu.

Organizē: Brigita Zelča, Anna Vesele
e- pasts: ,
talr.: (+371) 26327742
www.stiklagalerija.lv