Meklēt
Izvēlne

LMA stiprina sadarbību ar Azerbaidžānu

No 2011. gada 14. novembra līdz 12. decembrim Baku noritēja „Latvijas dienas Azerbaidžānā". Pasākuma programmas ietvaros Azerbaidžānā viesojās arī LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs un docents Andris Vītoliņš, iesaistoties virknē pasākumu ar mērķi stiprināt Latvijas un Azerbaidžānas kontaktus un jo īpaši sadarbību starp abu valstu mākslas akadēmijām.

Vizītes laikā „Qiz Qalasi Gallery" Baku tika atklāta Alekseja Naumova un Andra Vītoliņa izstāde, kas galerijā būs apskatāma līdz 2011. gada 17. decembrim. Līdzās tam starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Azerbaidžānas mākslas akadēmiju tika noslēgts līgums, kas paredz sadarbību izstāžu darbībā, kā arī studentu un pasniedzēju pieredzes apmaiņā. Pirmais solis ciešākas sadarbības virzienā tika sperts jau šīs vizītes ietvaros, kad Aleksejs Naumovs un Andris Vītoliņš Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas studentiem pasniedza divas meistarklases glezniecībā.

„Latvijas dienās Azerbaidžānā" piedalījās arī Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Hardijs Baumanis, Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols. „Latvijas dienu" atklāšanas pasākumā, kas vienlaikus bija arī Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienas pieņemšanas pasākums, piedalījās ap 250 pārstāvju no Azerbaidžānas uzņēmēju sabiedrības, latviešu kopienas Azerbaidžānā, diplomātiskā korpusa, kā arī atsevišķi uzņēmēji no Latvijas. „Latvijas dienu" gaitā notika Latvijas uzņēmēju ražoto produktu prezentācijas, tika demonstrētas Latvijas modes dizaineru kolekcijas un režisora Jāņa Streiča filma „Rūdolfa mantojums", atklāta fotoizstāde „Latvija no putna lidojuma", notika Intara Busuļa solokoncerts, kā arī citi pasākumi.

Latvijas dienas Azerbaidžānā tika rīkotas Latvijas vēstniecībai Azerbaidžānā cieši sadarbojoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.