Meklēt
Izvēlne

LMA studentam piešķrta Dzejas balva 2009

Pēc žūrijas balsojuma noskaidroti Dzejas balvas 2009 laureāti. Balvu par labāko dzejas krājumu latviešu valodā iegūst dzejnieks Arvis Viguls, kurš šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas I kursā.
No sirds apsveicam!!!

Dzejnieks Arvis Viguls balvu ieguva par nesen iznākušo debijas grāmatu Istaba. Žūrijas loceklis Kārlis Vērdiņš komentē, ka balva tiek piešķirta par „spilgtu, suģestējošu dzeju, kurā sasniegts jaunam autoram neraksturīgs briedums un meistarība, kas dekadentiskās, izsmalcinātās mīlas un nāves rotaļas ļauj izspēlēt artistiski un mūsdienīgi".
„Arvja Viguļa dzejas krājums Istaba izceļas uz pēdējo gadu debiju fona ar izkoptu individuālu rokrakstu, kura noplukuši aristokrātiskajā tumšajā estētikā savienojusies smalka mīlas lirika ar mūsdienu mākslinieciskās bohēmas izdzīvotās eksistenciālās bezjēdzības skaudru pārdzīvojumu labākajās sudraba laikmeta dekadentisma tradīcijās," tā darbu vērtē žūrijas pārstāvis un dzejnieks Ronalds Briedis.

Dzejnieces Liānas Langas vērtējumā autors „latviešu dzejā ienācis ar pārliecinošu dzejmākslas prasmi, formas sajūtu un plašu kultūras horizontu. Viguļa dzejas centrā ir jauns vīrietis, kurā emocijas un intelekts atrodas nepastarpināta konflikta un sasprindzinājuma stāvoklī, radot eksistenciāli smeldzīgu vidi refleksijai par cilvēka vietu pasaulē. Viguļa dzeja spilgti apliecina, cik svarīgi jaunam dzejniekam ir orientēties pasaules poēzijas mantojumā, daudz lasīt, vērtēt un atdzejot."

 

Rakstā izmantota www.dzejasdienas.lv publicētā informācija.