Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTES IEKĻUVUŠAS KONKURSA "STUDENTS SERVICE DESIGN CHALLENGE" OTRAJĀ KĀRTĀ

Februāra sākumā 90 dalībnieku konkurencē Latvijas Mākslas akadēmijas starptautiskās maģistra programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (SDSI) studentes - Paula Grasmane - Laše, Līga Lindenbauma, Laura Volkonovska un Sigrid Öhring - atzītas par vienu no 20 labākajām komandām, kas turpinās dalību  starptautiskā pakalpojumu dizaina konkursa “Students Service Design Challenge” 2. kārtā. Konkurenci LMA dāmām sastādīja studenti no Eiropas, Āzijas, Dienvidamerikas un Ziemeļamerikas augstskolām. 

Šogad galvenā tēma ir labbūtība (well-being). Konkursa pirmā kārta ir izpētes fāze, kurā mums bija jāsaprot, kas vispār ir labbūtība, no kā tā sastāv, kādi ir iesaistītie spēlētāji, kas to ietekmē, utt.. Lai sekmīgi kvalificētos konkursa 2. kārtai, šīs izpētes rezultātā mums bija jānonāk pie skaidri definētas problēmas, ar kuru strādāsim visu turpmāko konkursa gaitu. Mēs visas esam ļoti, ļoti priecīgas, ka varēsim turpināt strādāt un attīstīt mūsu projektu tālāk,” pēc pirmās kārtas komentē Laura. Konkursante arī atzīst, ka šobrīd dalīties ar izvēlēto problēmu gan nevarot, lai saglabātu godīgu konkurenci visu komandu starpā. To paredz arī konkursa noteikumi.

Jāatklāj, ka iekļūt labāko divdesmitniekā, aiz sevis atstājot 70 citas komandas nebūt nav viegli, jo  studentus vērtē daudzveidīga ekspertu komanda, kuras sastāvā tādu organizāciju pārstāvji kā “Philips”, “IBM” un “Ellen MacArthur Foundation”. "Studentu iesniegtie materiāli bija kvalitatīvi un iedvesmojoši.  Tajos tika parādīta viņu neparasti radošā domāšana un apņemšanās risināt sabiedrības problēmas, kas atklātas, veicot padziļinātu izpēti. Ir skaidrs, ka viņi aizraujas ar labklājības uzlabošanu un viņu darbs var radīt nozīmīgas pārmaiņas," atklāj žūrija.

Nākamajā kārtā 20 atlikušie konkursanti fokusēsies uz padziļinātu problēmas izklāstu un visu iesaistīto pušu izpēti. Tas ietver visaptverošu un holistisku pieeju, lai izprastu ekosistēmu, tostarp vides, sociālo, ekonomisko, organizatorisko un regulējošo faktoru ietekmi. Kopskaitā izaicinājumam ir 4 radošie posmi, un 5. noslēdzošais raunds, kurā žūrija izvēlēsies labākos projektus. Apbalvotas tiks pirmās trīs vietas, bet “zelta medaļas“ ieguvēji iegūs Dizaina Inkubatora balvu — 10 nedēļu pakalpojumu dizaina atbalsta programmu, sniedzot iespēju uzvarētāju komandai izstrādāt projekta prototipu un virzīt projektu uz panākumiem ekspertu vadībā.

“Students Service Design Challenge” ir izaicinājums, kas iedrošina un iedvesmo nākamo dizaineru paaudzi. Izaicinājumu ierosinātājs ir “Philips” sadarbībā ar “Service Design College”, “IBM”, “IKEA’ un “Ellen MacArthur Foundation”. Konkurss atvērts studentiem visā pasaulē un tā mērķis ir iesaistīt nākamās paaudzes dizainerus, lai viņi izmantotu savu radošo spēku globālu problēmu risināšanā, izstrādājot jaunu  un aizraujošu pakalpojumu pieredzi, kas sniedz vērtību cilvēkiem, planētai un sabiedrībai.

Uz šīs patīkamās nots atgādinām, ka SDSI ir pirmā pakalpojumu dizaina programma, kas ieguvusi Erasmus Mundus statusu. To īsteno Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Lapzemes Universitāti Somijā un Igaunijas Mākslas akadēmiju, asociētais partneris Rīgas Ekonomikas augstskola. Studenti no visas pasaules joprojām var pieteikties jaunajam mācību gadam, sūtot pieteikumu līdz 28.februārim. 

Vairāk par pieteikšanos programmā: https://www.sdsi.ma/admission

Vairāk par pasākumu: https://servicedesignchallenge.com/