Meklēt
Izvēlne

LMA studenti piedalīsies izstādē «Greenhouse 2011» Stokholmā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļa turpina aktīvu dalību starptautiskās dizaina aktivitātēs un piedalās lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu mesē, kas norisināsies no 8. līdz 12.februārim Stokholmā (Zviedrija).

LMA Dizaina nodaļa ar Valsts Kulturkapitāla fonda un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras atbalstu, jau sesto gadu piedalās mēbeļu meses jauno dizaineru sadaļā "Greenhouse 2011", tādejādi kļūstot par atpazīstamu spēlētāju Ziemeļu un Baltijas dizaina augstskolu starpā. "Greenhouse" pasākumā ziemeļu reģiona jaunie dizaineri un dizaina skolas demonstrē jaunākos sasniegumus mēbeļu dizaina un interjera aksesuāru jomā.

Latvijas Mākslas akadēmijas šī gada ekspozīciju veido LMA Vides mākslas apakšnozares studentes Baibas Ciekures bakalaura darbs "3D tāfele" (vadītāja asoc.prof. Barbara Ābele), kas jau guvis atzinību Latvijas izgudrotāju dienas ietvaros kā "Orģinālāko risinājumu 2010. gadā".
"3D tāfele" ir telpas modelis, kurā notiek 2Dimensiju teorijas pārbaude 3Dimensionālā praksē ? no Planimetrijas uz Stereometriju. "3D tāfele" ar magnētiem un elastīgās gumijas palīdzību var izveidot telpiskas figūras, to mediānas, bisektrises, šķēlumus, leņķus u.tml. Tāfele palīdz izprast ģeometriju no iekšpuses, tādejādi attīstot telpisko domāšanu, orientēšanās spējas, izpratni par telpas sakarībām un interesi par ģeometrijas mācību priekšmetu.
Baiba Ciekure uzskata, ka mākslas, dizaina un visas redzamās pasaules formas pamats meklējams ģeometrijā. "Man šis darbs ir ģeometrijas varenā dižuma apliecināšana un pateicība ģeometrijai. Tā man dod iedvesmu darbojoties mākslas un dizaina pasaulē."

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, «Greenhouse 2011» LMA ekspozīcijas izveidē iesaistīta Dizaina nodaļas studentu un pasniedzēju darba grupa.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Informāciju sagatavoja
Jānis Gailītis
LMA Dizaina nodaļas
projektu vadītājs