Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTU MĀKSLAS DARBU IZSTĀDE "JAUNMARKA"

No 2019. gada 14. decembra līdz 2020. gada 5. janvārim Latvijas mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13 ar jaunu ekspozīcijas izkārtojumu un virzienu uz konceptuālām pārmaiņām nāk klājā ikgadējais studentu mākslas darbu tirgus, kas šogad ieguvis arī jaunu nosaukumu “JAUNmarka”.

Tieši studenti ir tie, kas veido Latvijas Mākslas akadēmijas kodolu un jaunos vaibstus. Studentu radošuma izpausmes ir neparedzams, tās var šokēt, provocēt, raisīt neizpratni un tomēr tie ir būtiski jaunu mākslinieki mēģinājumi veidot dialogu ar pasauli.

Latvijas Mākslas akadēmija simtgadi iesāka ar savā praksē jaunu un apjomīgu izstādes formātu - diplomdarbu festivālu "Svaiga gaļa kritikai", kas pārliecinoši pierādīja, ka akadēmija turpina atvērtības politiku, nojaucot aizspriedumus par jēdzienu "akadēmisks" un izvirzot centrā studentu – topošo mākslinieku. Latvijas Mākslas akadēmija šobrīd kā vienu no svarīgiem uzdevumiem saredz sniegt iespēju ikvienam ieskatīties šajos studentu radošajos meklējumos. Piemēram, Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia” nekautrējās parādīt vispārdrošākos studentu darba procesus un ļāva teju fiziski sajust topošo mākslinieku jaunradi.

Ikgadējā, visiem labi zināmā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu studiju darbu izstāde, kas apmeklētājiem durvis vērs kā ierasts decembra vidū, ir daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas identitātes. Šis ir unikāls un lielākais šāda veida notikums Latvijā, kad tik lielā kopskaitā vienuviet iespējams iegādāties topošo mākslinieku darbus. Tā ir lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmiju un tās studiju procesiem, bet arī klātienē sastapt jaunos māklsiniekus brīdī, kad tie vēl ir tikai ceļā uz lielajām galerijām un starptautiskām izstādēm.

Turpinot pārmaiņu ciklu Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadē arī šis notikums šogad piedzīvo būtiskas, kvalitatīvas pārmaiņas. Teju mēnesi ilgajā “JAUNmarkā” ikvienam būs iespēja ne tikai apskatīt topošo māslinieku darbus, bet arī atbalstīt studentus, darbus iegādājoties. Šogad “JAUNmarkā” nozīmīga ir arī pašu studentu iesaiste - visas izstādes garumā apmeklētājiem būs iespēja klātienē sastapt darbu autorus. Savukārt uz mākslas darbu cenu zīmēm bez mākslinieka vārda un darba nosaukuma būs norādīta arī konkrētā Latvijas Mākslas akadēmijas katedra, kurā šobrīd studē topošais mākslinieks. Tas apmeklētājiem radīs plašāku priekšstatu par Latvijas Mākslas akadēmijas struktūru un konkrētā studenta veikumu.

Jaunums būs īpaši kūrētas ekspozīcijas, kuru veidošanā piedalīsies gan sabiedrībā pazīstami cilvēki, gan mākslas nozares profesionāļi - mākslas zinātnieki, galeristi, kolekcionāri un mākslas kuratori. Šo ekspozīciju ir paredzēts mainīt divas reizes nedēļā. Jāpiemin arī tehniskās dabas pārmaiņas - šogad “JAUNmarkā” apmeklētājiem par viņu izvēlētajiem mākslas darbiem būs iespējams norēķināties ne tikai ar skaidru naudu, bet arī ar maksājumu kartēm.

"JAUNmarka" apmeklētājiem un mākslas pazinējiem savas durvis vērs 2019.gada 14. decembrī plkst. 11.00 un studentu darbus apskatīt un iegādāties varēs līdz pat 5. janvārim. Jaunmarkas norisi pavadīs arī dažādi pasākumi un īpaši notikumi, par kuriem Latvijas Mākslas akadēmija un "JAUNmarkas" kuratori sniegs papildus informāciju.

 

"JAUNmarka" Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga.

Darba laiks: katru dienu no 14.12.2019. – 5.01.2020. 11:00 – 20:00

Svētku brīvdienas: 24.12. -26.12. 2019 un 31.12.2019.  – 1.01.2020

 

Papildu informācija:

Sandra Liepiņa
JAUNmarkas komanda
Tel. +371 26313393