Meklēt
Izvēlne

LMA VIESOSIES VĀCU ILUSTRATORS BERNDS MELKS-TASELS

No 11. līdz 13. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedrā viesosies ilustrators Bernds Melks-Tasels

Bernds Melks-Tasels (1964) ir vācu ilustrators un Hamburgas Lietišķo zinātņu augstskolas (HAW Hamburg) ilustrācijas pasniedzējs. Viņš veidojis ilustrācijas tādiem atpazīstamiem un nozīmīgiem preses izdevumiem kā Stern, Der Spiegel, Le Monde un daudziem citiem. Tomēr mākslinieka radošā karjera lielākoties ir veltīta bilžu grāmatu bērniem ilustrācijām un komiksiem. Viņa un Annes Māres (Anne Maar) veidotā bilžu grāmata “Pozor” saņēma Troisdorfer Bilderbuchpreis, bet grāmatu “Mēs — cilvēki”, kuru mākslinieks radījis kopā ar Dīteru Bēgi, Latvijā izdevis Jāņa Rozes apgāds. 

Bernds Melka-Tasela radošais rokraksts pēdējos gados ir askētiski poētisks, ļaujot grāmatas lasītājam — bērnam vai pieaugušajam iztēloties ilustrācijā radīto noskaņu un piešķirt tai personisku interpretāciju. Stingro līniju zīmējums, kas šķiet pretrunīgs vieglai iztēlei ir mākslinieka rokraksta paradokss — tēlu konkrētība ir to galvenais spēks fantāzijas lidojumam. 

No 11. līdz 13. aprīlim Grafikas katedras Ilustrācijas klases studenti piedalīsies mākslinieka vadītā darbnīcā, bet 13. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (K2) visi interesenti būs gaidīti uz mākslinieka ARTIST TALK. Ieeja pasākumā bez maksas.

Saziņai:
Rūta Briede
tālr. 26394647
e-pasts