Meklēt
Izvēlne

Magones Šarkovskas personālizstāde "Laika dārzs"

No 2012. gada 9. maija līdz 3. jūnijam Rīgas Doma dārzā notiek mākslinieces un Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras studentes Magones Šarkovskas personālizstāde „Laika dārzs”. Māksliniece baznīcas dārzā izvietojusi apgleznotus objektus - bērnu spēļu laukumu, kas vienlaikus imitē lidostas uzgaidāmo telpu.

Magones Šarkovskas instalāciju „Laika dārzs” veidojošie objekti, kas bērniem ļauj izmantot atrakciju prieku, vienlaicīgi viņu vecākiem uzdod jautājumu - ko mēs darām ar pēkšņi iegūtu brīvo laiku, atrodoties lidostas uzgaidāmajā telpā un gaidot savu reisu?

Māksliniece aicina apmeklēt izstādi, ņemot līdzi mazākos ģimenes locekļus, kam šī izstāde piedāvās dažādas atrakcijas, vai nesteidzīgi baudīt jauniegūto laiku, lasot savu iemīļoto grāmatu klusajā Doma dārzā.

Magone līdz šim strādājusi urbānās ainavas žanrā. Savu darbu kompozīcijas viņa veido kā fragmentus, kuros notvertas vienkāršas ikdienas, visbiežāk interjera ainas, piemēram, sienas ar tapetēm vai flīzēm, iebūvētās lampas, vadu un lenšu tinumi. Pietuvinātie objekti, košās krāsas un ritmiskie objektu atkārtojumi pārvērš ainavas abstrakcijās jeb, kā to nosaukusi pati Magone, „abstraktā reālismā”.

Par izstādes rīkotājiem:
Sabiedriskā kustība „Mans Doms” ir Rīgas Doma un biedrības „Ascendum” ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu - koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Biedrība „Ascendum” ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

Foto reportāža no izstādes atklāšanas pieejama interneta ziņu portālā Delfi (klikšķināt šeit).

Darba laiks:
Katru dienu: 9:00 - 18:00
Trešdienās, piektdienās: 9:00 - 17:00

Ieeja caur Rīgas Doma centrālo ieeju.

www.mansdoms.lv