Meklēt
Izvēlne

Māksla kā dzīves naivums – izstāde "Zilā zeme"

No 2012. gada 28. aprīļa līdz 11. maijam Naivās mākslas muzejā Andrejsalā notiks trīspadsmit jauno mākslinieku izstāde „Zilā zeme”. Izstādes moto „Zaļā zeme ... zilā jūra ... māksla kā dzīves naivums” atspoguļo mākslinieku radošos projektus atklājot savdabīgus redzējumus par mūsdienu dzīves kolonizāciju un mākslas naivuma ideju. Mākslinieki kritizē un slavina, lamā un pielūdz, dievina un nīst n~to dzīvesstilu standartus un normas, metot izaicinājumu izstādes skatītājam – vai esi gatavs izstāties vai palikt? Vidusceļa nav. 

Projekta radošo grupu veido trīspadsmit jaunie mākslinieki: Anda Auziņa, Agnese Baranova, Emily, Līga Grāvele, Baiba Kalniņa, Evija Ķirķe, Inita Ķuda, Ilze Laizāne, Kristīne Lasmane, Laura Pole, Kristīne Rozenberga, Marina Siņavina un Signe Štrauss.

Izstādei ar nolūku izvēlēts Naivās mākslas muzejs. Trīspadsmit jauno mākslinieku radošie projekti izstādē pēta un loba ikdienišķās valodas uzslāņojumus, kas par naivu mākslu un naivu cilvēku liek domāt kā par tādu, kam trūkst dzīves pieredzes, kas uzticas bez pietiekama pamatojuma, ir bērnišķīgi labsirdīgs, atklāts un vientiesīgs. Skatītājs tiek aicināts atrast savu skaidrojumu mākslai kā dzīves naivumam.

Izstādes rosinātājs ir mākslinieks Juris Petraškevičs.

Naivās mākslas muzejs
Andrejsala, Rīga


Kontaktinformācija:
Kristīne Lasmane
E-pasts: kristine.lasmane(abols)inbox.lv">