Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmija aicina uz tikšanos ar Ronaldu van der Hilstu un konkursa "Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013" prezentāciju

2013. gada 1. novembrī plkst. 10.00 Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz tikšanos ar pazīstamo ainavu arhitektu, mākslinieku un „tulpju karali” Ronaldu van der Hilstu (Ronald van der Hilst, Beļģija). Tikšanās ar mākslinieku norisināsies Mākslas akadēmijas 1. stāva zālē. Ronalda van der Hilsta stāstījumam sekos konkursa „Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013” prezentācija. Par unikālo konkursu, kas tiks izsludināts Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības, funkcionālā dizaina un vides mākslas studentu vidū, stāstīs „Ceramica Bardelli” pārstāves Mikela Džoko (Michela Gioco) un Irina Kineika (Irina Khineika).

Ronalds van der Hilsts (1965) ir dzimis Nīderlandē un kopš 1993. gada dzīvo un strādā Antverpenē, Beļģijā. Sākotnēji Ronalds van der Hilsts specializējās dārza un ainavu arhitektūrā. Tulpe dizainera darbos ienāca teju kā joks, taču nevilšus kļuva par van der Hilsta darbu neatņemamu sastāvdaļu un kā konstanta tēma rodama viņa darbos jau desmit gadus. Būdams kaislīgs ziedu cienītājs jau kopš bērnības, Ronalds van der Hilsts aizrāvās, kad sāka pētīt tulpes vēsturi – caur Stambulu mēroto ceļu no zieda dzimtenes Centrālāzijā uz Antverpeni, kur tā nonāca 1562. gadā un sāka savu triumfa gājienu Eiropā. Dizainers apjauta, ka, būdams nīderlandietis, viņš uz šo ikonisko ziedu līdz šim raudzījies ar aizspriedumiem.

Produktu dizaina jomā Ronalds van der Hilsts sāka strādāt tikai 2005. gadā, un kopš tā laika viņa radītie dizaina produkti ar tulpju motīvu guvuši lielu starptautisku atzinību. Cita starpā tapusi kristāla tulpju vāze „Bulbe” (ražotājs „Val Saint Lambert”), kas atrodama arī Nīderlandes karalienes Beatrises kolekcijā. Dažādu sadarbības projektu ietvaros ar tulpju motīvu tapuši ne tikai klasiski interjera dizaina priekšmeti, bet arī tērpi, grāmatas, sienu gleznojumi, skulptūras, juvelierizstrādājumi, lustras, ilustrācijas, pastkartes u.c. Dizainers ar tulpju motīvu rotājis muzeju dārzus un veidojis dizainu tulpju plantācijām un privātiem dārziem. Ronalda van der Hilsta darbs un aizraušanās ar tulpēm piesaistījuši arī neskaitāmu mediju uzmanību, to vidū „Bloom”, „Elle Decor”, „Elle”, „Country Life”, „A Shaded View on Fashion” u.c.

Dizainers jau vairākus gadus sadarbojas arī ar „Ceramica Bardelli” – leģendāru dizaina flīžu ražotāju no Itālijas. Sadarbības ietvaros izstrādātas ar rokām darinātu flīžu kolekcijas ar neiztrūkstošo tulpju motīvu.

Ronalda van der Hilsta lekciju Rīgā piedāvā „Ceramica Bardelli”, sadarbībā ar kuru tiek veidots konkurss „Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013”. Konkursa norisi un Ronalda van der Hilsta viesošanās Latvijā atbalsta „Krassky”, ekskluzīvs „Bardelli” flīžu pārstāvis Latvijā, un Latvijas Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts.

Ronalda van der Hilsta mājas lapa:
www.ronaldvanderhilst.com

Kontaktpersona jautājumu gadījumā:
Jānis Gailītis, janis.gailitis(abols)lma.lv">