Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijā aizvadīta diskusija par "Erasmus" mentoru programmu

2014. gada 17. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā notika diskusija par „Erasmus” mentoru (badiju) programmas nepieciešamību un tika spriests, kā uzlabot ārzemju studentu ikdienu Akadēmijā. Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijā studē 14 ārvalstu studenti.

Pieredzē dalījās Latvijas Studentu apvienības Starptautisko lietu virziena vadītāja Līva Vikmane, Rīgas Tehniskās universitātes Mentoru programmas koordinatore Rita Rēpele un Latvijas Mākslas akadēmijas „Erasmus” studentu kontaktpersonas Laura Bistrakova un Zane Zlemeša.

Mentoru programmas darbību, pielāgotu Latvijas Mākslas akadēmijas studiju specifikai, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļu iecerēts uzsākt īstenot no nākošā studiju gada sākuma. Augusta vidū Latvijas Mākslas akadēmijas studenti tiks aicināti pieteikties dalībai Mentoru programmā, savukārt mācību seminārs notiks pirmajā septembra nedēļā.

Mentors ir ārvalstu studenta uzticības persona un padomdevējs Latvijas Mākslas akadēmijā, kas palīdz iejusties Akadēmijas vidē, orientēties pilsētā un tikt galā ar dažādām sadzīves situācijām. Mentora ieguldījumu visaugstāk novērtē tieši tie studenti, kuri paši piedalījušies „Erasmus” apmaiņas programmā, jo mentors ir pirmais students, ar kuru tiek izveidots kontakts apmaiņas programmas ietvaros.