Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmija uzņem delegāciju no Ķīnas

No 2012. gada 12. maija līdz 15. maijam Eiropas Savienības un Ķīnas starpkultūru dialoga gada ietvaros Latvijā viesosies delegācija no Pasaules skulptūru parka Čančuņas pilsētā (Changchun) Ķīnā. Vizītes laikā Ķīnas delegācijas pārstāvji tiksies ar Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Mākslinieku savienības un citu organizāciju vadību un vietējiem māksliniekiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas nākotnē. 

Viens no Čančuņas provinces oficiālo pārstāvju mērķiem, ierodoties Latvijā, ir pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar Čančuņas 13. Starptautisko tēlniecības simpoziju un Čančuņas 4. Pasaules tēlniecības konferenci, kā arī sadarbības iespējas Čančuņas 2. Starptautiskajā keramikas simpozijā, kas notiks jau šogad.

Vizītes laikā Latvijā viesi no Ķīnas apmeklēs kultūrvēsturiskus objektus un vietas Rīgā un citās Latvijas pilsētās, tiks diskutēts par starptautiskas pasaules skulptūru parku savienības izveidi un citiem abām pusēm saistošiem jautājumiem.

Ķīnas delegācijas viesošanās Latvijā ir turpinājums sadraudzībai starp Latvijas un Ķīnas māksliniekiem, kas tika uzsākta 2011. gada nogalē, kad Siaņas (Xi'an) pilsētā Ķīnā tika atklāta starptautiska izstāde „Eiropas armija un imperatora Ciņa karavīri", kurā līdzās visu Eiropas Savienības valstu un Ķīnas Tautas Republikas māksliniekiem piedalījās arī pārstāvis no Latvijas – mākslinieks un Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše. Izstādei Siaņā noslēdzoties, tā ceļo tālāk uz septiņiem citiem muzejiem Ķīnā un astoņām izstāžu zālēm Eiropā, noslēdzoties Gruzijā 2013. gadā. Laika posmā līdz 2012. gada septembra nogalei izstāde skatāma šādās pilsētās Ķīnā: Siaņā, Sužou, Pekinā, Ningbo, Fudžianā, Heilongdžiangā, Urumki un Čančuņā.

Video no izstādes atklāšanas pieejams šeit (klikšķināt te).

Pirmdien, 14. maijā, plkst. 15:00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā (2. stāvā) notiks preses konference, uz kuru laipni aicināti plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Darba valoda: krievu, angļu.

Delegācijas sastāvs:
Mr. Yang Ziming, Čančuņas pilsētas Organizācijas departamenta ministrs un priekšsēdētāja vietnieks Čančuņas ārvalstu sadraudzības asociācijā, direktora vietnieks Čančuņas Straptautiskā tēlniecības simpozija organizācijas komitejā.

Mr. Shi Wei, Čančuņas Tehnoloģiju attīstības zonas ģenerāldirektora vietnieks.

Mr. Xu Huaiwu, Čančuņas pilsētas Ārlietu biroja ģenerāldirektora vietnieks.

Mr. Shao Daming, Čančuņas pilsētas Tūrisma biroja ģenerāldirektora vietnieks.

Mr. Yang Shufeng, Dehui pilsētas mēra vietnieks un pilsētas Organizācijas departamenta ministrs.

Mr. Yang Shaoqing, Čančuņas pilsētas Plānošanas biroja un Skulptūru parka pārvaldes ģenerāldirektora vietnieks.

Par Čančuņas Pasaules skulptūru parku
Čančuņas Pasaules skulptūru parka kopējā platība ir 92 ha. Tā ir mūsdienīga atpūtas teritorija, kuru ieskauj pilsētas urbānā vide. Skulptūru parkā vienlīdz dominē kā dabas ainava ar kalniem un ezeriem, tā cilvēku veidota vide, kuru raksturo Austrumu un Rietumu civilizāciju saplūsme vienotā tēlniecības valodā.

Kontaktpersona:
Jānis Gailītis
Dizaina nodaļas projektu vadītājs
Latvijas Mākslas akadēmija
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867
Mob. tel.: +371 22303221
E-pasts: janis.gailitis(abols)lma.lv">