Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas "Stikla kubā" – Jeļenas Kažokas mozaīka "Deja"

Gada sākumā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū tika izsludināts konkurss par mākslas darbu eksponēšanu „Stikla kubā“ – caurspīdīgā vides objektā, kas atrodas uz Kr. Valdemāra ielas pie Mākslas akadēmijas ēkas. Konkursā tika pieteiktas septiņpadsmit mākslas darbu idejas, no kurām četras guvušas iespēju tapt eksponētām. No 12. marta līdz aprīļa sākumam „Stikla kubā“ ir aplūkojama Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 2. kursa studentes Jeļenas Kažokas mozaīka „Deja“.

Kā stāsta Jeļena Kažoka: „Ar mozaīku „Deja“ vēlējos sasniegt miera stāvokli. Ziemas aina. Mājas – siltuma sajūta. Kā māte sargā savus bērnus, tā daba lolo un dod visu nepieciešamo arī saviem bērniem – zemes iemītniekiem. Tālāk ir pašiem jāprot un jāsaprot, kā dzīvot turpmāk.“

2011./2012. studiju gada laikā „Stikla kubā“ būs aplūkojami vēl divu jauno mākslinieču – Glezniecības apakšnozares studenšu Elīnas Vītolas un Madaras Peisenieces – darbi. Pirmais eksponētais mākslas darbs, kas „Stikla kubā“ bija apskatāms no februāra līdz marta sākumam, bija Keramikas apakšnozares maģistrantūras studentes Ilonas Marijas Luīzes Ražinskas „Koevolūcija“.

Visi tie, kuri pirmajā konkursā nesaņēma iespēju eksponēt savus darbus „Stikla kubā“ vai kādu iemeslu dēļ nepaguva pieteikties, varēs ar jauniem darbiem un idejām startēt š.g. maijā, kad tiks izsludināts jauns konkurss.