Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas aulā aplūkojama jauno lietuviešu mākslinieku izstāde "Kaunas - Rīga"

Latvijas Mākslas akadēmija 2013. gada izstāžu programmu uzsāk ar Lietuvas jauno mākslinieku izstādi „Kaunas – Rīga”, kurā ir skatāmi Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultātes studentu darbi. Izstāde, kas iekārtota Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, norisinās no 2013. gada 11. janvāra līdz 2. februārim. 

Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte ir nesaraujami saistīta ar kultūras un mākslas dzīvi Lietuvā. Kā pagātnē, tā arī šobrīd Kauņas fakultāte sistemātiski strādā pie jaunās mākslinieku paaudzes profesionālās attīstības, sekojot tām mākslas izglītības tradīcijām, kuras savulaik iedibināja Kauņas Mākslas skola. Studiju programmas, kas iedalītas meistarklasēs (Zīmēšanas, Glezniecības, Tēlniecības, Starpdisciplīnu mākslas) un nodaļās (Arhitektūras, Dizaina, Tekstilmākslas, Vizuālās mākslas, Stikla mākslas, Keramikas, Grafiskā dizaina un Humanitāro zinātņu) ir tuvas tiem mācību virzieniem, kas pirms 90 gadiem bija apgūstami Kauņas Mākslas skolā.

Pedagogi, kas skolo jauno mākslinieku paaudzi Kauņas fakultātē, visi kā viens ir praktizējoši mākslinieki un neapstrīdamas autoritātes mākslā, kuru darbā atspoguļojas kultūras mantojums un spilgti iezīmējas mākslinieciskās tradīcijas kontinuitāte. Savukārt studentus raksturo kūsājoša enerģija, kas veicina pastāvīgas pārmaiņas un nodrošina nepārtrauktu attīstību. Šī pasniedzēju un studentu mijiedarbe, kā arī tradīcijā un novatorismā balstītā sadarbība būs izjūtama arī izstādē Latvijas Mākslas akadēmijā.

Sekojot līdzi mākslas norisēm pēdējās desmitgadēs, esam bijuši liecinieki tam, kā izzūd robežas starp klasiskajiem vizuālās mākslas veidiem. Vērojamā mākslas attīstība mudina jaunradītajām radošās izpausmes formām rast vietu arī institucionālā ietvarā. Pārklājoties un saplūstot reiz stabilajām un lielā mērā nodalītajām tēlotājas mākslas formām, dzimusi eksperimentālā un konceptuālā māksla. Tā attīsta oriģinalitāti, radošo domāšanu, ļauj raudzīties viņpus tradicionālajiem izpausmes veidiem un rosina meklēt jaunus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Laikmetīgās mākslas valoda un principi ir integrēti arī Kauņas Mākslas institūta studiju programmās. Jaunie mākslinieki tādējādi apgūst ne tikai klasiskās tehnikas, bet pielieto arī jaunos medijus un izmanto radošo laboratoriju pavērtās iespējas. Katra mākslas virziena studijās vienotā veselumā savijas tradīcija un inovācija.

Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultātes absolventus raksturo mūsdienīga domāšana un laikmetīga pieeja mākslai. Fakultāte ir viens no nozīmīgākajiem kultūras norišu centriem Kauņā, kura paspārnē dienasgaismu ierauga jauno arhitektu, dizaineru, grafikas, keramikas, stikla mākslas un tekstilmākslas studentu, gleznotāju un starpdisciplīnu jomā strādājošo mākslinieku idejas. Kauņas fakultātē dzimst nākotnes tradīcijas un kultūras vērtības. Māksla Kauņā top jau izsenis, un tā rezonē tāltālu aiz pilsētas robežām.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Pārtraukums: 14.30 - 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Noderīgas saites:
Viļņas Mākslas akadēmija (klikšķināt šeit)
Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāte (klikšķināt šeit)