Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā skatāma izstāde "Rīga smaida atkal"

Mākslas programmas „TÊTE-À-TÊTE” ietvaros no 2014. gada 16. līdz 24. maijam Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa 2. stāvā ir apskatāma Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas „Māksla publiskajā telpā” konkursam iesniegto darbu izstāde „Rīga smaida atkal”. 

„Rīga smaida atkal” ir turpinājums „Rīga smaida” projektam. Vairums tā autoru ir piedalījušies izstādē „Sveika, galva!” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā šī gada martā un aprīlī. Konkursā tika aicināti piedalīties mākslinieki, kas spēj paust konceptuālu un reizē labestīgu vēstījumu, kurš pilsētvidē ienes domāšanas paradoksus un mūsdienīgu tēlainību. Konkursa devīze – „DOMĀTPRIEKS”! Žūrijas sastāvā darbojas Boriss un Ināra Teterevi, Māra Lāce, Aleksejs Naumovs, Juris Dambis, Helēna Demakova un Gvido Princis.

Par konkursa laureātiem tika atzīti Aigara Bikšes darbs „Meitene ar kurpi”, Ievas Rubezes „Skulptūra”, Viļņa Vītoliņa un Sanda Aišpura „Vakars uz ezera”, Brigitas Zelčas-Aišpures „Mala” un Līgas Marcinkevičas „Ziepes”. Katrs laureāts iegūs naudas balvu – 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet viņu darbi tiks iekļauti Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā „Māksla publiskajā telpā”.

„„Rīga smaida atkal” jau ir festivāla „TÊTE-À-TÊTE” tradīcija, kuras pamatā ir iespēja māksliniekiem radoši domāt, sapņot, izpausties, domājot par Rīgas pilsētvidi. Esam gandarīti, ka šogad konkursā piedalās tik daudz talantīgu darbu, bet pagājušā konkursa laureātu darbi jau šogad būs redzami galvaspilsētā,” atzīmē mecenāts Boriss Teterevs.

Šī gada 30. aprīlī tika parakstīts līgums starp Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un mecenātiem par ciešu sadarbību, īstenojot Teterevu fonda programmu „Māksla publiskajā telpā”. Plānots, ka jau līdz 2014. gada rudenim Rīgas pilsētvidē tiks izvietoti trīs pagājušā gada konkursa uzvarētāju darbi – Ojāra Pētersona (skulptūra „Lielā vāze”), Brigitas Zelčas-Aispures (skulptūra „Klusā daba”) un Ērika Boža (skulptūra „Soliņi”).

„Konkursa žūrijas uzdevums bija vērtēt darbus gan no mākslinieciskā viedokļa, gan no ilgtspējas aspekta, pārdomājot kā katrs konkrēts objekts iederētos pilsētā. Augsti vērtējam šo privāto iniciatīvu, kuras rezultātā pilsēta iegūs daudzas atpazīstamas zīmes un jaunus akcentus,” stāsta Rīgas galvenais arhitekts Gvido Princis.

„Visu mākslinieku konkursam iesniegto darbu maketi un 3D vizualizācijas attiecas uz potenciāli Rīgas pilsētvidē paliekošiem mākslas darbiem – ceram, ka labākie projekti arī tiks īstenoti nākotnē. Rīga no šādas mākslas tikai iegūs, jo tā ir mākslinieciski augstvērtīga, gudra, interesanta, stāstoša un labestīga,” stāsta izstādes kuratore Helēna Demakova.

Borisa un Ināras Teterevu fonds
2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā. Saskaņā ar fonda sociālās atbildības konceptu būtiski ir rīkoties racionāli un atbildīgi, lai veicinātu augstāku dzīves līmeni un iniciētu plašas un jēgpilnas pārmaiņas sabiedrībā. Fonds sadarbojas un atbalsta cilvēkus, ieceres un pasākumus, kas atbilst šim konceptam. 2012. gadā fonds atbalstījis 150 dažādu iniciatīvu visā Latvijā. 2011. gadā Borisam un Inārai Tetereviem piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, bet pēc gada abi mecenāti atzīti par Gada Rīdziniekiem. 2013. gadā notika pirmais Fonda rīkotais mākslas notikumu festivāls „TÊTE-À-TÊTE”.

Darba laiks:
Pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien: 11.00–18.00
Sestdien: 12.00–15.00
Svētdien: slēgts

Ieeja bezmaksas.