Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas komanda gūst panākumus starptautiskajā arhitektūras un dizaina studentu plenērā Kuldīgā

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas maģistrantūras studentes Laura Bistrakova, Laine Šķestere, Madara Laure, doktorantūras studente Elīna Ēce, pasniedzējas doc. Baiba Bogdane un asoc. prof. Gita Straustiņa no 2013. gada 9. līdz 11. oktobrim Kuldīgā piedalījās starptautiskā arhitektūras un dizaina studentu plenērā „Vides pieejamības risinājumi un universālais dizains Kuldīgas vēsturiskajā centrā”.

Plenēra dalībnieki no Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Tehniskā universitātes, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Daugavpils Universitātes, kā arī Maskavas studentu komanda sacentās konkursā par idejām vides pieejamības un velonovietņu priekšlikumiem īpaši Kuldīgas vēsturiskajai videi.

Latvijas Mākslas akadēmijas komanda izstrādāja divus velostatīva dizaina variantus: „VIMBAS” un „PĀRVARI VENTU!”, kā arī ēkai „STAFENHAGENA NAMS” (Kuldīgā, Baznīcas ielā 17) izstrādāja augstuma līmeņa pārvarēšanas iespējas, norāžu un zīmju sistēmu cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.

Priekšlikumi 11. oktobrī tika izstādīti Kuldīgas kultūras centrā, kur tos vērtēja Pasaules arhitektu dienu zinātniski praktiskās konferences „Sabiedrībai pieejamas vides veidošana pilsētu vēsturiskajos centros” dalībnieki. Konferences dalībnieku balsojuma rezultātā uzvarēja Latvijas Mākslas akadēmijas komanda!