Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas students Mikus Vanags iekļūst Electrolux Design Lab 2012 konkursa pusfinālā

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenta Mika Vanaga darbs ir iekļauts 30 labāko darbu sarakstā starptautiskā dizaina konkursā Electrolux Design Lab 2012. Apsteidzot vairāk nekā 1000 konkursantu no visas pasaules, Mika Vanaga piedāvātā ideja par virtuālo restorānu turpinās cīņu par starptautisko dizaina ekspertu žūrijas atzinību.

Kopumā no Latvijas šogad bija pieteikti 19 darbi, kurus apskatīt un līdz 15. augustam arī novērtēt var dizaina un mākslas portālā designblog.lv.  Iesniegto darbu autoru vidū vairāk nekā puse bija Mākslas akadēmijas studenti.

„Šī ir pirmā reize, kad dalībnieks no Latvijas iekļūst konkursa Electrolux Design Lab pusfinālā, kas ir liels sasniegums Latvijas dizaina jomā. Turklāt ar katru gadu jauno dizaina speciālistu iesniegto pieteikumu skaits arvien palielinās, liecinot par konkursa popularitāti un prestižu Latvijas mākslinieku vidū. Turēsim īkšķus par Miku un, cerams, drīzumā Latvijas vārds izskanēs visā dizaina pasaulē,” ar gandarījumu atzīst Electrolux Latvija direktors Eduards Reneslācis.

Mikus Vanags piedāvā ideju par virtuālo restorānu, kas sniedz iespēju izbaudīt restorāna atmosfēras pilnu pieredzi tavā virtuvē. Tas ir veidots kā modulāri ekrāna, audio un gaismas elementi, tādējādi veidojot dažāda augstuma un platuma virtuālo restorānu pielāgotu individuālām vajadzībām. Moduļi ir viegli uzstādāmi un savienoti ar bezvadu elektroenerģijas un datu pārraidi. Ierīces vadība ir veidota ar skārienjūtīgu navigāciju un iebūvētu inteliģentu balss vadības asistentu. Virtuālajā restorānā var izvēlēties savu iecienītāko vietu visā pasaulē ar vietējo virtuvi un tematisko atmosfēru, aplūkot ēdienkarti, skatīties video pamācības un gatavot ēdienu ko izbaudīt kopā ar draugiem vai ģimeni. Pēc mielasta var novērtēt izvēlētā restorāna sniegto pieredzi un dalīties tajā ar draugiem.

Kopā ar Miku Vanagu par uzvaru konkursā cīnīsies dalībnieki no Dienvidkorejas, Kanādas, ASV, Meksikas, Brazīlijas, Taivānas, Austrālijas, Ķīnas, Jaunzēlandes, Dānijas, Itālijas, Francijas, Spānijas, Čehijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, kā arī Igaunijas un Lietuvas. Ar visiem pusfinālistu darbiem var iepazīties šeit (klikšķināt te).

Konkursa nākamajā posmā tiks atlasīti 10 labākie darbi, kuri tiks paziņoti 2012. gada 13. septembrī, savukārt š.g. 25. oktobrī Milānā finālisti prezentēs savus konceptus kompetentai žūrijai.

Tikmēr līdz 15. augustam portālā designblog.lv var iepazīties un nobalsot par visiem konkursa darbiem, kurus ir izstrādājuši 19 dizaina studenti un absolventi no Latvijas. Konkursa uzvarētājs tiks noteikts interneta lietotāju balsojuma un ekspertu žūrijas vērtējuma rezultātā, iegūstot iespēju apmeklēt konkursa Design Lab pasaules finālu vai arī starptautiska mēroga dizaina izstādi. Arī viens no balsotājiem saņems balvu – mazo un ņipro Electrolux rokas putekļusūcēju Rapido sausai un slapjai uzkopšanai.

Plašāk par konkursu var lasīt šeit (klikšķināt te).

www.mikusvanags.com