Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentu izstāde "Mainīgais blīvums"

Katru gadu aprīlis un maijs paiet Mākslas dienu noskaņās – koši, ekspresīvi un radoši. Šogad arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ir ienākusi šī noskaņa. Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina un Tekstilmākslas apakšnozaru studentiem no 2012. gada 3. aprīļa līdz 21. aprīlim muzejā apskatāma izstāde „Mainīgais blīvums”.

Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedra nesen svinēja trīsdesmit gadu jubileju. Šajā laika posmā ir mainījušās gaumes un stila izjūtas, studentu vēlmes un izaugsme, taču ir lietas, kas nemainās. Tās ir kvalitāte, meistarība un vajadzība radīt skaistumu. Metāls ir viens no spēcīgākajiem, enerģētiski aktīvākajiem un grūtāk pakļaujamajiem materiāliem cilvēka dzīvē un mākslā. Lai to apstrādātu, ir nepieciešamas ne vien tehnoloģiskās zināšanas, bet arī smalkas formas sajūtas un kompozicionālie risinājumi.

Lai arī metāls ir studiju procesa izpildes pamatmateriāls, netiek aizmirsti arī stikls, emaljas, porcelāns, plastmasas, dažādas ready made detaļas un citi materiāli. Tie lieliski pasvītro metāla materialitāti un ļauj īstenot iecerētā darba vīziju. Šī ekspozīcija ietver sevī mazliet no pēdējo divdesmit studiju gadu veikuma rotu mākslā un metāla dizaina, mazo formu, izveidē.

Savukārt aiz vārda tekstils var slēpties jēdzieni - dizains, glezna (gobelēns), grafika (sietspiedes apdruka), skulptūra (3D objekts), tekstils var būt novatorisks un gudrs, amatniecisks un tradicionāls, bet zīmīgi, ka tekstilmateriālam pašam par sevi piemīt īpaša iekšējā inteliģence, kas mākslas darbam piešķir papildus emocionālo vērtību. Četri gadi bakalaura programmas studijās un vēl divi maģistrantūrā ir veltīti tam, lai studenti ne tikai apgūtu galvenās tehnikas, iepazītos ar materiāliem, krāsām, kompozīcijas uzbūves principiem, bet pats svarīgākais - izkoptu un asinātu domāšanu, iemācītos sadarboties ar matēriju un izmantot to savu ideju īstenošanā.

Papildu informācija:
Lienīte Šarkūna
Tel.: +371 25992243, +371 67222916
E-pasts: info(abols)mvm.lv">
Mājas lapa: www.mvm.lv