Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentu modes skate Jelgavā

Frankofonijas dienu ietvaros Jelgavā norisinās Francijas pavasaris – kultūras pasākumu programma, kas veidota sadarbībā ar Francijas vēstniecību un Francijas institūtu Latvijā. Pasākumā „Franču mode un sabiedrība”, kas 2013. gada 27. martā plkst. 13.00 notiks Jelgavas pils Sudraba zālē, LMA studenti demonstrēs piecas apģērbu kolekcijas.

Jelgavas pils Sudraba zālē (290. telpā) tiek laipni gaidīts ikviens Jelgavas pilsētas un novada iedzīvotājs un viesis, kam tuva Francijas kultūra. Šogad tematiskais sarīkojums ir veltīts franču modei un mūzikai. Viesis no Itālijas Domeniks Valenza, kas vairākus gadus ir studējis un dzīvojis Francijā un Beļģijā, iepazīstot šo frankofono valstu kultūru, savā prezentācijā stāstīs par franču modes spilgtākajām iezīmēm un raksturos tās vietu pasaules kultūrā. Sarīkojuma dalībniekiem neaizmirstamus mirkļus sniegs šokolādes tērpu defilē, ko sagatavojis viesis no Francijas B. Šaperons kopā ar Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem. Pēc pasākuma interesentiem būs iespēja sevi iemūžināt fotogrāfijās kopā ar šokolādes tērpu atraktīvajiem modeļiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti ir sagatavojuši tērpu kolekciju „Franču modes iedvesmoti”, kas liecina, ka idejas saviem tērpiem viņi guvuši, iepazīstot  spilgtāko franču modes dizaineru eleganto, izsmalcināto un,  tajā pat laikā, ikvienam saprotamo stilu. Modes skatē ar savām kolekcijām piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentes Anete Krišjanova un Monta Apsāne, Marika Džule, Kristiana Kalniņa, Baiba Litiņa, Ineta Urtāne. Skate norisinās sadarbībā ar „Gints Bude Models Management”.

Francijas kultūras pērles gadsimtiem ilgi visā pasaulē ir kalpojušas par iedvesmas avotu. Šīs zemes kultūras tradīcijas ir tuvas arī daudziem jelgavniekiem, mūs vieno mīlestība arī uz franču mūziku. Tāpēc Francijas sajūtas mums vēl jo spilgtākas radīs Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi, ievedot franču mūzikas romantiskajā pasaulē, kā arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un 6. vidusskolas audzēkņu sagatavotie priekšnesumi.

Skaists pārsteigums gaidīs pils Aulas foajē, kur ekspozīcija „Francija latviešu jauniešu acīm” atklās, kā praksē Francijā veicās Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem. Savus iespaidus par šo brīnišķīgo zemi viņi parādīs savās amatieru fotogrāfijās.

Sarīkojumā piedalīsies Francijas Institūta direktora vietnieks Patriks Molona kungs un  citi viesi no Francijas vēstniecības, UNESCO pārstāvniecības Latvijā, Jelgavas pilsētas domes un Jelgavas novada domes.

Sarīkojums notiks latviešu, franču un angļu valodās. Ieeja bez maksas. Lai saņemtu elektronisko ielūgumu, lūdzam pieteikties līdz 25. martam. Kontakti: daina.grasmane(abols)apollo.lv"> vai sanita.grasmane(abols)apollo.lv">, tālr.: +371 26853519.

Frankofonijas dienu pasākumi no 15. marta līdz 27. martam notiek vairākās Latvijas pilsētās.

Noderīga informācija tīmeklī:
Francijas institūts (klikšķināt šeit) 
Frankofonijas dienas (klikšķināt šeit) 
Jelgavas pilsētas pašvaldības raksts par Frankofonijas dienu Jelgavas pilī (klikšķināt šeit)