Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentu un absolventu panākumi jauno dizaineru konkursā “SaloneSatellite”

No 2015. gada 14. līdz 17. oktobrim norisinājās dizaina izstāde “I Saloni WorldWide Moscow”. Tās ietvaros notika jauno dizaineru konkurss “SaloneSatellite”, kurā piedalījās un panākumus guva arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi.

LMA pārstāvēja studenti Inga Insberga un Aleksejs Donka. Dalībnieku vidū bija arī LMA absolventi Ligita Breģe un Rodions Zeņevičs. 3. vietas apbalvojumu saņēma Aleksejs Donka par LMA bakalaura programmā izstādāto diplomdarbu “FOLDIS” (darba vadītājs – docents Ervins Pastors), savukārt godpilno pirmo vietu ieguva LMA absolvents Radions Zeņevičs par dizaina projektu “POGO”. Kopskaitā konkursā šogad tika piešķirta viena 1. vieta, divas 2.vietas un trīs 3. vietas.

Šīgada izstāde bija jau vienpadsmitā “I Saloni WorldWide Moscow” vēsturē. Kā katru gadu, izstādi papildināja starptautiskas meistarklases, kas veidotas kā sastapšanās platforma dažādu jomu pārstāvjiem. Izstādē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki.

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Inga Insberga konkursā piedalījās ar projektu “ZIPPY”, kuru veido divu līmeņu modulāras sēdmēbeles, kas radītas ar mērķi veicināt saziņu, atbalstīt sēdēšanas ieradumus, kā arī piemērotas darbam ar datoru un maltītes ieturēšanai. Mēbeles izgatavotas no otrreiz pārstrādātu gumijas riepu granulām. Darba vadītāja ir asoc. prof. Barbara Ābele

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 2. kursa students Aleksejs Donka konkursā tika pārstāvēts ar projektu “FOLDIS” – videi draudzīgu transformējamu trauku ērtai, drošai pārtikas pārnēsāšanai un uzglabāšanai. “FOLDIS” ir aicinājums veselīgi uzkost atpūtas brīžos! Darba vadītājs - docents Ervins Pastors.

Vides dizaina apakšnozares absolvente (2014) Ligita Breģe konkursam sniegusi projektu  “Peat PETE”, kas ir no kūdras izgatavota ekoloģiska un izglītojoša laikmetīgā dizaina mēbele bērniem. Mēbeles lietošanas process bērnam veido izpratni par lietu dzīves ciklu. Kad mēbele “PETE” vairs nav funkcionāli izmantojama, tās izejmateriāls sāk dzīvot jaunu dzīvi dārzā.

Funkcionālā dizaina apakšnozares absolvents (2012) Rodions Zeņevičs ar projektu  “POGO” konkursam piedāvāja mīkstu un plastisku konstruktoru no filca, kura detaļas savstarpēji savienojas ar pogu palīdzību. “POGO” lieliski papildina spēles svaigā gaisā un iekštelpās, no tā var veidot neskaitāmas kombinācijas, tā rosinot bērnu un vecāku radošo potenciālu.