Meklēt
Izvēlne

Mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētki un izstādes atklāšana Kalnciema kvartālā

Apgāds “Jumava” un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Kalnciema kvartālu ielūdz Jūs uz mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētkiem 2014. gada 26. septembrī, plkst. 18.00, Rīgā, Kalnciema kvartālā. 

“Ikviena dzīve ir iespaidu kolekcija — krāsaina, spilgta, kontrastaina un pārsteidzoša. Atšķirība tikai tā, ka mākslinieks par savu dzīvi atstāj vispatiesākos lieciniekus — tie nemelo, tos nevar atklāt fragmentos, tos nav pieņemts ieslēgt seifos vai iznīcināt — tie ir mākslas darbi, skaistākie laikmeta liecinieki. Tie kā neaizsargāti bērni dodas pasaulē un stāsta visiem par laiku, kurā dzimuši...” (A. Avotiņa)

Gleznotājs Aleksejs Naumovs ir izcils ainavists un ievērojamākais plenērists mūsdienu Latvijas mākslā. Latvijas Mākslas akadēmijas rektora, profesora Alekseja Naumova mākslas darbu izlases kolekcijai veltītā grāmata “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, kuras sastādītāja ir mākslas zinātniece Austra Avotiņa, ir retrospektīvs gandrīz piecdesmit darba gadu pārskats, kas papildināts ar plašu biogrāfisko un fotogrāfiju daļu. Katras daļas — sarunu un reproducēto darbu — vienojošais elements ir kāda attiecīgajos darbos dominējošā krāsa, motīvs vai attiecības. Teksta veidošanā izmantotas 2012. un 2013. gadā tapušas intervijas ar Alekseju Naumovu un viņa kolēģiem un draugiem — Kristapu Zariņu, Ilzi Avotiņu, Andri Teikmani, Imantu Vecozolu, Normundu Brasliņu —, un dzīvesbiedri Anitu Paegli.

Pasākuma programmā: apgāda “Jumava” vadības un mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” veidotāju uzrunas — teksta un koncepcijas autores Austras Avotiņas, mākslinieka Alekseja Naumova, tulkotāju Kārļa Streipa un Ilzes Kreišmanes, dizaina autora Aivara Sprūdža, datorgrafiku Raula Liepiņa un Kaspara Podskočija.

Grāmatas atvēršanas svētku dienā Kalnciema kvartālā būs iespēja iegādāties mākslas albuma eksemplārus, kā arī izstādes ekspozīcijā aplūkot gan krāšņajā grāmatā ietvertos, gan neietvertos, ne mazāk aizraujošos darbus, kuri tapuši plenēros visdažādākajās pasaules pilsētās un vietās. Izstāde būs aplūkojama darba dienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 22.00, ieeja bezmaksas.

Uz tikšanos š. g. 26. septembrī Kalnciema kvartālā!


Izstādes darba laiki:
Darba dienās un sestdienās: 10.00 – 22.00
Svētdienās: slēgts

Ieeja – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Kalnciema kvartāls
Kalnciema iela 35, Rīga