Meklēt
Izvēlne

Mākslas projekts “World Cities. Live Paintings” Honkongā

No 2015. gada 1. līdz 6. martam Honkongā tiek īstenots Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) mākslas projekts “World Cities. Live Paintings”, kura ietvaros LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš glezno plenērā – mākslas akcijā lielformāta urbānās ainavas. Jaunradītie darbi ir aplūkojami izstādē Honkongas Politehniskās universitātes (HPU) Dizaina skolas galerijā. Projekts ir viens no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas pasākumiem.

Pirmdien, 2. martā, izstādi “World Cities. Live Paintings” atklās Latvijas vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence, Latvijas goda konsuls Ķīnā Rodžers Kings (Roger King), HPU viceprezidente profesore Angelina Yuen-Tsang Woon Ki un Dizaina skolas dekāns Kēss de Bonts (Cees de Bont).

Izstādes “World Cities. Live Paintings” ekspozīcijas klāstu mākslinieki nemitīgi papildina, rīkojot mākslas akcijas un gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Ekspozīcijā aplūkojamajos darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Projekts tapis un līdz šim prezentēts DeliVašingtonāMaiami un citviet, kā arī Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš jau gleznojuši plenērā Honkongas Mākslas muzejā. Jaunradītie lielformāta darbi, kuros šoreiz būs tverti Honkongas urbānās vides iespaidi, tiks eksponēti izstādē.

Ekspozīcija aplūkojama HPU Dizaina skolas galerijā, kuru projektējusi viena no mūsdienu izcilākajām arhitektēm, prestižās Prickera balvas ieguvēja Zaha Hadida (Zaha Hadid), kura projektē arī Tokijas 2020. gada Olimpisko spēļu stadionu.

2014. gada nogalē, rektora un prorektora vizītes Honkongā laikā, norisinājās tikšanās ar HPU Dizaina skolas dekānu profesoru Kēsu de Bontu un tika pārrunāti 2015. gada sadarbības plāni, tostarp – izstāžu organizēšana. Šīgada vizītes laikā martā, klātesot Latvijas vēstniecei Ķīnā, Latvijas goda konsulam un HPU prorektorei, parakstīts saprašanās memorands, kas paredz abu pušu sadarbību dizaina pētniecības un izglītības projektu īstenošanā, izstāžu veidošanā, kā arī studentu un mācībspēku mobilitātē. 

HPU Dizaina skolas dekāns Kēss de Bonts mācību semestra noslēgumā ieradīsies LMA, lai piedalītos maģistra programmas studentu kvalifikācijas darbu vērtēšanā un būs komisijas goda priekšsēdētājs.

Izstādes atklāšanas un memoranda parakstīšanas pasākumu apmeklēja Honkongas latviešu kopienas asociācijas "Talka" pārstāvji.

Informācija par izstādi pieejama arī HPU Dizaina skolas mājas lapā (klikšķināt šeit).

Seko līdzi mākslas projektam sociālajā tīklā Facebook (klikšķināt šeit)!

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija. Kurators - Jānis Gailītis.


Izstādes norises vieta:
HPU Dizaina skola

Jockey Club Innovation Tower (Block V),
The Hong Kong Polytechnic University,
Hung Hom, Kowloon Hong Kong