Meklēt
Izvēlne

Mākslinieki aicināti iesaistīties laikmetīgās mākslas projektā "Akti Naktī"

2014. gada 17. maijā Liepājā paralēli starptautiskajai akcijai „Muzeju nakts” notiks laikmetīgās mākslas nakts „Akti Naktī”, kad dažādās kultūrai neierastās vietās (noliktavās, pagalmos, pamestās ēkās un citviet) norisināsies kultūras un mākslas pasākumi – improvizācijas teātris, dejas izrādes, mākslas izstādes, koncerti un performances. Šī gada tēma ir cilvēks un laikmetīgā māksla, vadmotīvs – manekens – sastindzis cilvēks un sastingušas emocijas, mūsu elastība/neelastība pret mūsu laikmetu.

Šobrīd laikmetīgās mākslas nakts rīkotāji, Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar biedrību „Pagastmāja”, aicina māksliniekus iesaistīties un veidot manekenus. Mūsu īpašumā šobrīd atrodas veikalu ziedoti manekeni, kuri meklē savus māksliniekus. Manekeni ir dažādos stāvokļos – pilna auguma, pusītes, torsi, ar defektiem un bez. Ir arī daži bērnu auguma manekeni. Mākslinieks manekenus drīkst veidot pēc saviem ieskatiem – apgleznot, griezt, zāģēt, kaut ko pievienot, veidot, kā iedvesma.

Rezultātā iegūsim dažādu mākslinieku veidotu manekenu izstādi, ko eksponēsim sākotnēji Liepājas centrā 17. maijā pa dienu, bet pasākuma laikā 17. maija vakarā manekeni tiks izvietoti pie „Akti Naktī” norises vietām.

Mākslinieka veidotais manekens ir dalīts īpašums starp biedrību un mākslinieku. 10. maijā manekenam jābūt gatavam, lai varam iespēt noorganizēt transportēšanu uz Liepāju.

Par manekenu saņemšanu Rīgā lūdzam zvanīt koordinatorei Elīzai, mob. +371 26799037, bet Liepājā - Aivim, mob. +371 20335598.