Meklēt
Izvēlne

Mārtiņš Vītols Milānas SaloneSattelite

Kā jau ierasts katru gadu aprīļa mēneša sākumā ( no 12. - 17. aprīlim, 2011) Milānā norisinājās itāļu izstāžu kompānijas Cosmit organizētā starptautiskā un prestižā mēbeļu dizaina izstāde - Salone Internazionale del Mobile.

Mesē ik gadu liela uzmanība tiek pievērsta izstādes rīkotajai jauno dizaineru darbu ekspozīcijas sadaļai - SaloneSatellite, kur vienuviet var satikt jaunos dizaina censoņus no visas pasaules un aplūkot daudz jaunu un neparastu dizaina ideju pieteikumus, kas ik gadu izpelnās lielu izstādes apmeklētāju, preses pārstāvju un mēbeļu ražotāju uzmanību.
Šogad tas gods piedalīties vērienīgajā dizaina izstādē bija arī Latvijas Mākslas akadēmijas, Dizaina nodaļas studentam Mārtiņam Vītolam, kurš prezentēja un apmeklētājus iepazīstināja ar savu dizaina darbu Modulāra sēdmēbele :"LATVIEŠU KRĒSLS", kas  ir arī šī gada Maģistra studiju diplomdarbs Latvijas Mākslas akadēmijā. ( LMA, Dizaina nodaļa, Vides mākslas katedra, Darba vadītāja: Barbara Ābele, 2010./ 2011.m.g. ).
Tiesības izstādīties šajā prestižajā ekspozīcijā tika iegūta pēc veiksmīgas dalības jauno dizaineru darbu konkursā SaloneSatellite Moscow 2010, kas norisinājās itāļu izstāžu kompānijas Cosmit organizētās mēbeļu izstādes - „i Saloni Worldwide Moscow" ietvaros. (Moscow, 6. - 9. October, 2010.) Konkurencē starp 32 jaunajiem dizaineriem no Austrumeiropas Mārtiņš Vītols ieguva godpilno 3. vietu ar savu darbu - plaukta sistēmu „SKUJA" ( „CRISS - CROSS"), kas bija viņa Bakalaura studiju diplomdarbs (2009) Latvijas Mākslas akadēmijā. (Bakalaura darba vadītājs : Juris Krūmiņš )
Kā jau ik gadu pirmo 3 vietu ieguvēji galvenajā balvā iegūst eksponēšanās iespēju dizaina izstādē SaloneSatellite Milan - kopīgā ekspozīcijas stendā SaloneSatellite Moscow Winners 2010(32 m2).
Šogad šis gods kopīgi veidot ekspozīcijas stendu izstādē SaloneSatellite Milan bija konkursa laureātiem - trīs jauniem dizaineriem - Elena Tseluiko (Ukraina), Sergey Kudakov (Krievija) un Mārtiņam Vītola,( Latvija).

 

ATSKATS PAR AIZVADĪTO DALĪBU IZSTĀDĒ
Kopumā dalība izstādē bija aizraujoša un notikumiem bagāta. Daudzi pozitīvi momenti izstādē tika iegūti tiekoties ar dažādiem interesantiem apmeklētājiem. Tā bija iespēja tikties un veidot savstarpējas diskusijas ar citiem jaunajiem dizaineriem - izstādes dalībniekiem, kā arī komunicēt ar pieredzējušiem dizaineriem, arhitektiem un ražotājiem no dažādām pasaules valstīm, uzklausot viņu domas un iesaistīties viedokļu apmaiņā.
Tā bija arī iespēja salīdzināt un novērtēt savu radošo darbību ar citiem jaunajiem dizaineriem no dažādām pasaules valstīm, kā arī apmeklēt lielos izstādes paviljonus un aplūkot ievērojamo dizaina grandu - ražotāju ekspozīcijas stendus. Aplūkot un iepazīt galvenās dizaina attīstības tendences un novitātes starptautiska dizaina tirgus mērogā.
Ekspozīcijas darbu - modulāra sēdmēbele "LATVIEŠU KRĒSLS" - izpelnījās lielu interesi un atzinību no dažādu mēdiju un preses pārstāvju puses. Par to interesi izrādīja arī pāris Itālijas mēbeļu ražotāji, kuri interesējās gan par izstādes ekspozīcijas darbu "LATVIEŠU KRĒSLS", gan arī citiem dizaina darbiem un projektiem. šeit paveras iespēja arī turpmākai sadarbībai.
LMA studenta Mārtiņā Vītola dalība izstādē - Salone Satellite Milan 2011 notika ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu, kā arī pateicība „Radošai Jauniešu apvienībai Veritas"