Meklēt
Izvēlne

“MAXIM BOXER” GALERIJĀ ATKLĀS IEVAS STALŠENES PERSONĀLIZSTĀDI “PILNĪGA IZBEIGŠANĀS”

No 26. septembra līdz 12. oktobrim Maxim Boxer galerijā būs skatāma Ievas Stalšenes personālizstāde “Pilnīga izbeigšanās”. Savā jaunākajā izstādē māksliniece, scenogrāfe Ieva Stalšene turpina sev raksturīgo garīgo tematiku, caur telpu, tekstu un formu atklājot savas dvēseles pašreizējo domtelpu, kurā virmo jautājums par to, kāds būs mūsu laika nemateriālais mantojums.

Kopš civilizācijas pirmsākumiem cilvēki ir mēģinājuši atkodēt savas eksistences jēgu, pētīt un identificēt garīgās pieredzes un savu mijiedarbību ar materiālo pasauli. Tajā skaitā termins “dvēsele” ir lietots un pētīts daudzās disciplīnās, tomēr nav zaudējis savu netveramības auru. Viens no veidiem, kā iespējams aplūkot šo parādību, ir definēt to kā enerģijas daudzumu, kas maina savu vibrāciju frekvenci. Ja pieņemam, ka mūsu iekšējā enerģija ir inteliģenta un apdāvināta ar spēju radīt, vai esam ļaunprātīgi izniekojuši savas dāvanas tiktāl, ka nolēmām sevi bezjēdzīgām beigām?

Mākslinieces radošajā praksē un izstādē būtisku lomu ieņem sakrālo, tekstuālo plākšņu glezniecība, kā pamatā ir aizmetņi no ikonogrāfijas un kirliāna fotogrāfijas. Māksliniece tās definē, kā domu un ideju enerģētiskos momentuzņēmumus, ko veido metāliskā pārklājuma, teksta šifra un krāsas saspēlē. Izstādes telpas vizuālo tēlu veidojis “dvēseles domtelpas” jēdziens, ko māksliniece interpretē kā nenosakāmu punktu bezgalības režģī.

Izstāde būs skatāma no 26. septembra līdz 12. oktobrim galerijas darba laikā: otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 18:00 - 22:00.  Interesentiem būs iespēja izstādi piedzīvot autores pavadībā 28.septembrī, 5.oktobrī un 12.oktobrī no plkst. 18:00 - 21:00. Adrese: Lāčplēša iela 48, Rīga