Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Aļonas Prokofjevas personālizstāde "Virsmas"

No 2013. gada 12. februāra līdz 22. februārim mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas otrā stāva vestibilā ir apskatāma Aļonas Prokofjevas personālizstāde „Virsmas”. Mākslas darbu pamatā ir ideja par dažādu virsmu reālistisku attēlošanu, galveno uzmanību pievēršot spīdīgām virsmām, īpaši stiklam un metālam. Glezniecībā mākslinieci interesē faktūras un virsmu materialitāte. Interesi par materialitāti Aļonā Prokofjevā raisījuši 17. gadsimta holandiešu mākslinieku darbi – gleznas, kas uzrunā ar tām raksturīgo reālistisko materialitāti un hiperreālismu. Tie ir mākslas darbi, kuros vienlaicīgi sadzīvo milzīga enerģija, spēks un harmonija. Tāds ir arī mākslinieces mērķis – gleznot, izmantojot šos priekšnoteikumus. Atklāt dažādos materiālus kā dārgumus, izmantojot reālistisku glezniecības paņēmienu. 

Aļona Prokofjeva ir absolvējusi Rīgas Mākslas skolu un Latvijas Universitāti, saņemot Vizuālās mākslas skolotāja, mājturības un mājsaimniecības skolotāja kvalifikāciju. Šobrīd Aļona Prokofjeva turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūrā, 2. kursā, konceptuālajā meistardarbnīcā profesora Ivara Heinrihsona vadībā.

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varam vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”. Turpmāk ciklā būs skatāmas arī Aļonas Prokofjevas (Glezniecības apakšnozare), Daces Brakmanes (Tēlniecības apakšnozare), Ievas Gailītes (Stikla mākslas apakšnozare), Kristīnes Lasmanes (Grafikas apakšnozare), Edgara Soprāna (Glezniecības apakšnozare), Madaras Peisenieces (Glezniecības apakšnozare), Elīnas Vītolas (Glezniecības apakšnozare), Kristīnes Graudules (Vizuālās komunikācijas apakšnozare) un Envijas Mednes (Glezniecības apakšnozare) izstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga