Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Elīna+Madara "0123456789"

Latvijas Mākslas akadēmijas mazo izstāžu ciklā „Mana telpa” no 2013. gada 23. aprīļa līdz 3. maijam aplūkojama Elīnas Vītolas un Madaras Peisenieces kopizstāde „Elīna+Madara „0123456789””. 

Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Elīna Vītola un maģistrantūras 2. kursa studente Madara Peiseniece ir Tallinā dzīvojošas mākslinieces, kas mazo izstāžu ciklā piedalās ar vienpadsmit fotogrāfiju sēriju. Ekspozīcija tapusi, meklējot saistību starp Tallinā uzkrātajiem dokumentālajiem materiāliem un pilsētvides trajektoriju rekonstrukcijām.

„Atrodoties Erasmus praksē Igaunijā, mēs nonācām izolācijā, kuru veidoja igauņu valodas barjera. Šī izolācija lika domāt par psihiatrijā pazīstamu emocionālu problēmu, ar kuru sirgstošajiem cilvēkiem viena no aizrautībām ir apsēstība ar dažāda veida kārtību, pedantisku lietu stāvokli un grupēšanu. Izstāde Mākslas akadēmijā ir mūsu skaitļu pasaule, kurā divvientulīgi pētām robežu starp mākslinieku un trako, šoreiz palīgā ņemot ciparus, kurus saprot teju visās valodās,” par impulsiem, kas rosinājuši izstādi veidot tieši tādu un ne citādu, stāsta jaunās mākslinieces, kas Tallinā kopš pagājušā gada septembra Erasmus prakses ietvaros līdzdarbojas laikmetīgās mākslas festivāla tapšanā.

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varam vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”, kurai sekoja Aļonas Prokofjevas „Virsmas”, Daces Brakmanes „Mataini”, Ievas Gailītes „Sibīrijas pieraksti”, Kristīnes Lasmanes „Izklāties” un Edgara Soprāna „R12 – Z13”. Pavasara gaitā ciklā būs skatāmas vēl arī Kristīnes Graudules (Vizuālās komunikācijas apakšnozare) un Envijas Mednes (Glezniecības apakšnozare) izstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien, kā arī 1. maijā: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga