Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Kristīnes Graudules personālizstāde "Iekšējā telpa"

Latvijas Mākslas akadēmijas mazo izstāžu ciklā „Mana telpa” no 2013. gada 8. līdz 17. maijam ir skatāma jaunās mākslinieces Kristīnes Graudules zīmējumu izstāde „Iekšējā telpa”.

„Māksla – spogulis, kurā parādās nevis dzīve, bet tā atspulgs, kas tajā veras.” / Vailds /

„Mākslu uztveru kā sarunu ar sevi, ar savām izjūtām, atmiņām un cerībām. Tāpēc šajā izstādē radīju savas „iekšējās telpas” sajūtu ar iespēju katram apmeklētājam veidot savējo. Izstāde sastāv gan no dažādu sajūtu zīmējumiem, kas vairāk atspoguļojas portretos un ķermeņos, gan no studiju darbiem, kas nosacīti parāda telpu – zīmētavu, kur jūtos vislabāk,” izstādes veidolu un savu skatījumu uz mākslu raksturo Kristīne Graudule, kas šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistrantūrā, 1. kursā.

Kristīne Graudule ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu. Apmaiņas programmas „Leonardo da Vinči” ietvaros 2007. gadā papildinājusi zināšanas Čehijā, Brno (Střední škola umění a designu). 2012. gadā saņēmusi Borisa Bērziņa stipendiju. Piedalās grupu izstādēs kopš 2008. gada. „Iekšējā telpa” būs Kristīnes Graudules pirmā personālizstāde („iesildīšanās”).

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varam vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”, kurai sekoja Aļonas Prokofjevas „Virsmas”, Daces Brakmanes „Mataini”, Ievas Gailītes „Sibīrijas pieraksti”, Kristīnes Lasmanes „Izklāties”, Edgara Soprāna „R12 – Z13” un Elīnas Vītolas un Madaras Peisenieces kopizstāde „Elīna+Madara „0123456789””. Ciklu šopavasar noslēgs Glezniecības apakšnozares studentes Envijas Mednes izstāde.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga