Meklēt
Izvēlne

Melnā komēdija "Kroplis" Kaņepes Kultūras centrā

2012. gada novembrī mākslinieku un mūziķu iecienītajā pulcēšanās vietā Kaņepes Kultūras centrā atsāks rādīt melno komēdiju „Kroplis”, kura savu pirmizrādi kultūras centrā piedzīvoja šī gada 26. septembrī. Izrādes gaidāmas 11., 14. un 21. novembrī.

Izrāde „Kroplis” ir pirmais Kaņepes Kultūras centra skatuves mākslas projekts. Projekta komanda, vairāku mēnešu garumā apdzīvojot tagadējā kultūras centra, kādreizējās J. Mediņa mūzikas skolas 2. stāva telpas, kopīgi strādājusi pie tā, lai piedāvātu skatītājiem jaunu teātra pieredzi nestandarta telpā. 

Režisore Oļesja Rubene izrādi veidojusi kā metaforu par mūsdienu sabiedrību, kurā valda apsēstība ar iedomātu skaistuma standartu – cilvēki tiecas pēc popularitātes, naudas un ārējā skaistuma, tādējādi ir spiesti pielāgoties, aizstāt savu patieso „es” un zaudēt cilvēciskās kvalitātes.

„Kroplis” ir vācu jaunās paaudzes dramaturga Mariusa fon Maienburga 2007. gadā sarakstītās lugas „Der Hässliche” pirmiestudējums Latvijā. Mariuss fon Maienburgs ir Eiropas teātra uzlecošā zvaigzne, kura lugas gūst atzinību un tiek plaši uzvestas Eiropā un citviet pasaulē. Maienburgs ir režisors un literārās daļas vadītājs lielākajā Rietumberlīnes dramatiskajā teātrī „Schaubühne”, kur viņš strādā kopā ar slaveno režisoru Tomasu Ostermeieru. Maienburga pārstāvētajā teātrī izrādi „Jevgeņijs Oņegins” 2011. gadā iestudēja Alvis Hermanis.

Izrādē spēlē dažādus Latvijas teātrus pārstāvoši aktieri: Sanita Pušpure, Ivars Krasts, Jurijs Djakonovs un Artūrs Dīcis.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Liene Jonīte, gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers, producente – Kristīne Hlevinska.

Izrādes notiks 11., 14., 21.novembrī plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centra 2. stāvā. Izrāde vienā cēlienā, biļešu cenas Ls 5.00 un Ls 3.00 (skolēniem, studentiem, pensionāriem). Biļetes iegādājamas izrādes norises vietā, Skolas ielā 15. Plašāka informācija: kultura(abols)kanepes.lv"> vai pa tālr. 29404405.