Meklēt
Izvēlne

Modes dizaina izstāde "Talantu jūra – Coppice"

No 2012. gada 15. maija līdz 26. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies modes dizaina izstāde „Talantu jūra – Coppice”, kurā būs aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina studentu, kā arī jau pazīstamu un plašu starptautisku pieredzi guvušu Latvijas modes dizaineru darbi. Izstādes ietvaros notiks divas modes skates, kas apmeklētājiem piedāvās iespēju ielūkoties Latvijas jauno modes mākslinieku radošās domas lidojumā. Pirmajā skatē š.g. 30. maijā būs skatāmi visu Mākslas akadēmijas modes dizaina studentu mācību darbi, taču nākamajā dienā, š.g. 31. maijā, notiekošajā skatē apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvātas izcilākās modes kolekcijas, kas godu piedalīties skatē izpelnījušās sīvā savstarpējā konkurencē un guvušas atzinīgu modes nozares ekspertu žūrijas vērtējumu.

Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļa (dibināta 1993. gadā) ir jaunākā no visām četrpadsmit Mākslas akadēmijas nodaļām, bet, neraugoties uz neilgo pastāvēšanas vēsturi, tā apliecina sevi kā pasniedzēju un studentu kopumu ar lielu radošo potenciālu.

Izstādē „Talantu jūra” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdzās Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas studentu darbiem eksponēti arī tādu Latvijas modes dizaineru darbi kā MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa un Rolands Pērkops), Natālija Jansone, Žanete Auziņa, KATYA KATYA SHEHURINA (Katya Šehurina), SALT (Indra Salceviča), Keta Gūtmane, Līga Banga, ZOFA handmade footwear (Elīna Dobele), kurus studenti atzinuši par savām autoritātēm modes nozarē. Būtiska vieta izstādes ekspozīcijā veltīta jauno modes dizaineru aksesuāru dizaina kolekcijām. Izstāžu zāles altāra daļā tiek demonstrētas Mākslas akadēmijas modes dizaina studentu radītās īsfilmas – divdesmit seši video eksperimenti, kas tapuši režisora Mārtiņa Grauda uzraudzībā. Modes īsfilma – tas ir vēstījums video formātā, kur nozīmīgākā loma ir atvēlēta tērpam, bet pārējais – vide un sižets – tam visam ir pakārtots.

Dabas tēma kā iedvesmas avots vienmēr ir interesējusi latviešu modes māksliniekus. Arī Mākslas akadēmijas studentu kolekcijās ik gadu parādās darbi, kuru uzmanības centrā ir dabas motīvi. Šogad, vadoties pēc Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas uzstādītājiem mērķiem, jaunie modes mākslinieki ar saviem darbiem paredz strādāt jau plašākā mērogā un sniegt savu ieguldījumu Latvijas atpazīstamības veidošanā starptautiskā kontekstā. Nenoliedzami Latvija uz pārējo Eiropas valstu fona ir mežu zeme. Mežs kā neizsmeļamas dažādības simbols un inspirācijas objekts mākslinieciskajā jaunradē ir kļuvis par Modes dizaina apakšnozares vadmotīvu, ko iecerēts pētīt un attīstīt turpmāko piecu gadu laikā.

Izstādes ietvaros notiks divas modes skates, kas apmeklētājiem piedāvās iespēju ielūkoties Latvijas jauno modes mākslinieku radošās domas lidojumā. Pirmajā skatē, kas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks š. g. 30. maijā, būs aplūkojami visu Mākslas akadēmijas modes dizaina studentu mācību darbi. Ieeja modes skatē ar ielūgumiem. Taču jau nākamajā dienā – 31. maijā – skatītāju uzmanībai tiks piedāvātas izcilākās modes kolekcijas, kas godu piedalīties skatē izpelnījušās sīvā savstarpējā konkurencē un guvušas atzinīgu modes nozares ekspertu žūrijas vērtējumu iepriekš notikušajā skatē. Biļetes uz 31. maija modes skati nopērkamas www.bilesuserviss.lv.

Modes skates, kas notiek ilgtermiņa sadarbības līguma ar VAS „Latvijas Valsts meži” ietvaros, tiek rīkotas ar mērķi attīstīt Latvijas vietējo resursu konkurētspēju pasaules tirgū. Gan Latvijas daba, gan cilvēku radītspēja ir mūsu resurss, kura attīstība un stiprināšana ir kā Latvijas Mākslas akadēmijas, tā VAS „Latvijas Valsts meži” ilgtermiņa mērķu vidū. „Sabiedrība, kas atbalsta savus dizainerus, nodrošina jauno radošo nozaru profesionāļu pieredzes un jaunrades attīstību. Ar laiku šī pieredze pāraug dizaineru un līdz ar to visas sabiedrības ārējā konkurētspējā,” pārliecību par projekta nozīmi pauž rīkotāji.

Izstāde „Talantu jūra – Coppice” ir arī nozīmīgs pieturas punkts ikgadējās Muzeju nakts (klikšķināt te) programmā, kas ar tēmu „Zilā krāsa – jūra” Latvijā norisināsies š. g. 19. maijā. Lai padarītu Muzeju nakti neaizmirstamu, Mākslas akadēmijas Modes dizaina apakšnozares studenti veidos īpašu interaktīvu projektu, kura dalībnieku lomās būs iespēja iejusties pašiem Muzeju nakts apmeklētājiem.

Savukārt š.g. 24. maijā plkst. 17:00 visi interesenti tiek aicināti uz LNMM cikla „Sarunas muzejā” (klikšķināt te) pasākumu, kurā varēs uzzināt vairāk par Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas radošo darbību. Sarunā piedalīsies nodaļas pasniedzēji Aigars Bikše, Agnese Narņicka, Artis Štamgūts, Inta Amoliņa, kā arī izstādes dalībnieki – Mākslas akadēmijas studenti.

Norises vieta:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga
Mājas lapa: www.vmm.lv/lv/dmdm

Darba laiks:
Katru dienu: 11:00 - 17:00
Trešdienās: 11:00 - 19:00
Otrdienās slēgts

Paldies sadarbības partneriem: