Meklēt
Izvēlne

Mūkusalas Mākslas salonā notiks sirreālisma virzienam veltīta lekcija

Turpinot Mūkusalas Mākslas salona iesākto tradīciju organizēt publiskus priekšlasījumus, 21. martā plkst. 18.00 visi interesenti aicināti noklausīties mākslas zinātnieces Santas Mičules stāstījumu par sirreālismu, kas norisināsies patlaban salonā notiekošās izstādes „Sirreālisma patversmē” ietvaros.

Lekcijas apmeklētāji varēs gūt ieskatu galvenajos sirreālisma mākslas principos tā rašanās un uzplaukuma periodā, kā arī uzzināt par minētā virziena ietekmi Padomju Latvijas grafikā no pagājušā gadsimta 70. gadiem līdz pat 1990. gadam. Stāstījums raksturos, kā sākotnēji revolucionārais mākslas virziens, kas ieņēma nihilistisku pozīciju, izpaužoties kā tradicionālo kultūras vērtību noliegums, attīstījās un kādus vaibstus ieguva padomju mākslas telpā, un kuri ir tā ievērojamākie pārstāvji Latvijas grafikā.

Jaunā mākslas zinātniece Santa Mičule (dz. 1988. gadā) ir Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas maģistrantūras studente. 2012. gadā beigusi bakalaura studijas, ar izcilību aizstāvot diplomdarbu „Sirreālisma izpausmes Latvijas grafikā 1970 – 1990”. Līdztekus studijām raksta žurnālam „Studija” par aktuālajiem procesiem mākslā.

Lekcijas noslēgumā tās apmeklētājiem būs iespēja noskatīties sirreālisma virziena kulta figūrai, spāņu māksliniekam Salvadoram Dalī veltīto dokumentālo filmu angļu valodā „A Soft Self – Portrait of Salvador Dali” (55 min).

Ieeja pasākumā bez maksas.

Atgādinām, ka līdz šā gada 23. martam Mūkusalas Mākslas salona Lielajā zālē apskatāma kolekcijas izstāde „Sirreālisma patversmē”, bet mazajā zālē – Kārļa Vītola personālizstāde „Kults”.

Mūkusalas Mākslas salons
Mūkusalas iela 42, Rīga
Mājas lapa: http://mmsalons.lv/