Meklēt
Izvēlne

Multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas izstāde

No 4. līdz 21. augustam galerijā GlobalArtRoom, Rīgā, Aspazijas bulvārī 20, norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas izstāde. Izstādē piedalīsies LMA rektors, profesors Aleksejs Naumovs un profesors Kaspars Zariņš, un viņu studenti, 2010. gada absolventi - Jānis Avotiņš, Zane Balode, Jānis Blunavs, Kristīne Kvitka, Velta Ķešāne, Anna Laicāne, Juris Libeks, Alise Mediņa, Ieva Pētersone, Laura Tolpežņikova, Liene Ūlande, Viktorija Valujeva, Ieva Veita, Aija Vinkelmane un Līga Lazdiņa.

Latvijas Mākslas akadēmijā kopš tās dibināšanas glezniecības nodaļas darbs ir organizēts vairākās meistardarbnīcās, kur jaunie mākslinieki var mācīties pie profesionāliem un sabiedrībā pazīstamiem gleznotājiem.
Šobrīd akadēmijā ir trīs meistardarbnīcas - figurālā, konceptuālā un multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas, kuru kopš 1997. gada vada gleznotāji A. Naumovs un K. Zariņš. Savos studentos abi profesori cenšas atraisīt interesi ne vien par klasisko glezniecību, bet arī citiem medijiem - fotogrāfiju, video, animāciju u.c. Studenti eksperimentē ne tikai ar medijiem, bet arī ar glezniecības tehnikām un materiāliem, meklējot inovatīvus, tikai sev raksturīgus izteiksmes līdzekļus. Meistardarbnīcas absolventu rindas ir gana raibas, vairākus gadus pēc bakalaura grāda iegūšanas LMA atgriezās jau starptautisku atzinību ieguvušais gleznotājs Jānis Avotiņš, līdzīgi pēc ilga pārtraukuma monumentālās glezniecības meistardarbnīcā studēja gleznotājs un reklāmas kompānijas vadītājs Jānis Blunavs, starp absolventiem redzam arī modes mākslinieci Ievu Veitu, kas sevi pierādījusi arī kā spēcīgu gleznotāju ar savu interesantu pieeju. Izstādē aplūkojami arī jauni, bet jau atzinību ieguvuši mākslinieki kā Z. Balode, K. Kvitka, L. Lazdiņa u.c. Iespējams, ka daži autori vēl plašākai publikai vēl nav zināmi, tomēr redzētais maģistra darbu aizstāvēšanā liecina par mākslinieku augsto līmeni. Cik vārdu, tik iespaidu, tā varētu raksturot pašu meistardarbnīcu - no abstrakcijas līdz reālismam, no atturīgām monohromām gleznām līdz daudzkrāsainām kompozīcijām veltītas visdažādākajām tēmām un žanriem.
Dalība izstādēs ir neatņemama LMA mācību darba sastāvdaļa, interesentiem ir iespējams iepazīties ar mākslinieku darbiem semestra skatēs, kā arī maģistra un bakalaura darbu aizstāvēšanā, tomēr kopīgas kādas meistardarbnīcas izstādes profesionālā galerijā nav bijis jau sen. Un galerija GlobalArt Room ir ideāli piemērota šādai jauno mākslinieku iepazīšanai, tā regulāri rīko jauno gleznotāju konkursus, kur piedalās starptautiska žūrija, kā arī savā izstāžu plānā priekšroku dod jaunajiem māksliniekiem. 2011. g. galerijā izstādīsies tādi jaunie autori kā L. Mīlbrets, L. Ozola, N. Medvedjeva u.c., vienlaikus GlobalArtRoom sadarbojas arī ar jau pazīstamiem māksliniekiem kā A. Ņikitins, S. Kreivaitis u.c., tādejādi veidojot priekšstatu par pēctecību Latvijas glezniecībā, ļaujot skatītājam sekot līdzi tradīcijai un atšķirīgajam.
LMA multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas izstāde ir jauka iespēja gan iepazīt tuvāk jaunos gleznotājus, tā arī gūt iespaidu par kādu nozīmīgu Latvijas mākslas daļu, kā arī novērtēt studentu un viņu pasniedzēju sniegumu.

Teksta autore: Mag.art. Ilze Jakuša-Kreituse

Kontakinformācija:
e-pasts:
tālr.: (+371) 26327742

Galerija GlobalArtRoom
Aspazijas bulvāris 20, Rīga
Darba laiks: o., t., c., p., 12:00 - 19:00, s. 12:00 - 17:00, sv., p. -