Meklēt
Izvēlne

Nacionālajā bibliotēkā notiks sarunu cikla „MU-TE” trešā diskusija „Māksla un grāmata – versijas”

Ceturtdien, 2014. gada 11. decembrī, 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā zālē (4. stāvā) notiks jaunrades sarunu cikla „MU-TE” trešā diskusija „Māksla un grāmata – versijas”. 

Tajā ar stāstiem par mākslas un iespieddarbu attiecībām dalīsies izdevniecības „Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja Aija Brasliņa, grafiķis un grāmatu mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Valdis Villerušs, māksliniece, viena no ilustrāciju žurnāla „Popper Magazine” veidotājām Maija Kurševa un mākslinieks, publicists, galerijas „427” vadītājs Kaspars Groševs. Ieeja bez maksas.

„Grāmata ir organiski saistīta ar cilvēku,” intervijā žurnālam „Studija” teicis V. Villerušs. Šo domu iespējams turpināt, sakot, ka gluži tāpat grāmata jau no saviem pirmssākumiem ir organiski saistīta ar mākslu.

Diskusijā par to, kāda ir mākslas grāmata un grāmatu māksla Latvijā šodien, katrs sarunas dalībnieks stāstīs par savu pieredzi mākslas izdevumu veidošanā. Tiks apskatīta gan mākslas albumu izdošanas specifika, gan muzeja kā attēlu krātuves loma šajā procesā. Tāpat tiks apspriests, vai mākslas albums ir tikai drukāts arhīvs un izstādes katalogs – vien ekspozīcijas dokumentācija? Diskusijas dalībnieki pievērsīsies arī ilustrāciju mākslai un grāmatai kā mākslas objektam.

„MU-TE” ir sarunu cikls, ko veido diskusijas ar kultūras nozaru profesionāļiem un auditoriju, demonstrējumiem un uzstāšanos par septiņām Latvijai svarīgām kultūras jomām: vizuālo mākslu, mūziku, arhitektūru un dizainu, skatuves mākslām, kino un tautas tradīcijām laikmetīgā skatījumā. Projekta mērķis ir vairot sabiedrības informētību par laikmetīgo kultūru un veicināt mākslas resursu un vērtību pieejamību, kā arī zināšanu radīšanu un mākslu jaunradi. „MU-TE” sarunas tiks dokumentētas, un  no iegūtajiem video, tekstuālajiem un vizuālajiem materiāliem tiks veidota digitālā publikācija.


Papildu informācija:
Katrīna Teivāne-Korpa
Mākslas un mūzikas centra
Mākslas lasītavas galvenā bibliogrāfe
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: katrina.teivane(abols)lnb.lv">