Meklēt
Izvēlne

NĀKOTNES MĀKSLA UN NĀKOTNES ZĪMES RĒZEKNĒ, NO 5/09

Ar lekciju un izstādes atklāšanu Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, 5. septembrī Latvijas Mākslas akadēmija uzsāk LMA simtgades projekta Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) īstenošanu.

2019. gada 5. septembrī plkst. 14:00 ir paredzēta Annas Bočkovas (Austrija) lekcija “Nākotnes teatrālie aspekti” (angļu valodā), kura tiks organizēta Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas telpās sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli. Pēc lekcijas sekos diskusija un izstādes atklāšana.

Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir starptautiska studējošo un jaunos mākslinieku un dizaineru biennāle, kuras mērķis ir kulminēt Latvijas valsts un Latvijas Mākslas akadēmijas Simtgades svinības, pozicionējot Latvijas Mākslas akadēmiju kā nākotnē orientētu mākslas un dizaina augstskolu un aktualizējot Latvijas valsti, kā nākotnē orientētu, starptautiski konkurētspējīgu un jauniešus iesaistošu. Iesaistot citu valstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, Latvija tiks pozicionēta kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīga vide.

Jaunās mākslas biennāles “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) galvenās norises tiks atklātas Latvijas Mākslas akadēmijā 2019. gada 11. septembrī, atklājot abās Mākslas akadēmijas zālēs starptautisku jauno mākslinieku un studentu darbu izstādi, kura būs aplūkojama no 11. septembra līdz 12. oktobrim. Paralēli, no 11. septembra līdz 14. septembrim norisināsies šogad Eiropā lielākais starptautiskais vizuālās mākslas izglītībai veltītais izglītības forums, un 19. septembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Simtgades izstāde “Academia”.

Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) tiek īstenota ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Lai aptvertu un atzīmētu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus, Latvijas valsts simtgades svinības norisinās no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunās mākslas biennāle “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) notiek Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.