Meklēt
Izvēlne

NODIBINĀTA “ACADEMIA” BALVA LMA ABSOLVENTIEM – PROFESIONĀLĀS KARJERAS ATTĪSTĪBAI

Latvijas Mākslas akadēmijā iedibināta jauna balva “Academia”, par atbalsta programmas nodrošinājumu jaunajiem profesionāļiem radošajās nozarēs. Balvas mērķis ir radīt infrastruktūru, kas veido jaunus un inovatīvus sadarbības modeļus starp mākslas augstākās izglītības iestādi un tās absolventa starptautiskās profesionālās karjeras veicināšanu. 

Atbalsta programmu paredzēts izvērst divu gadu garumā, sniedzot iespēju LMA absolventam iegūt starptautisku pieredzi un sadarboties ar nozares profesionāļiem, lai pēc tam iegūtās zināšanas īstenotu savā radošajā praksē Latvijā un visā Baltijas reģionā.

Šogad pirmo “Academia 2021” balvu ieguva LMA Glezniecības apakšnozares maģistra programmas iepriekšējā gada absolvente – Kristīne Daukšte.

Balvas programmas pirmajā gadā, sadarbība tiek īstenota kopā Helen Scott Lidgett Studio Award 2020/2021 (Londonā) un ACME programmu, kura nodrošina viena gada garumā apmaksātu mākslas rezidenci, stipendiju un uzturēšanās izmaksas Londonā. Rezidence sevī ietver konsultācijas un darbnīcu vizītes, sadarbībā ar dažādām mākslas institūcijām un profesionāļiem, kā arī izstādes izveidi rezidences noslēgumā galerijā – PEER.

Savukārt programmas otrajā gadā balvas laureātam tiek nodrošināta stipendija un bezmaksas darbnīca Rīgā. Šī gada laikā tiek organizētas darbnīcu vizītes, apmeklētas Latvijas un Baltijas mākslas institūcijas, kā arī tiek sniegtas mākslinieku un citu mākslas profesionāļu konsultācijas. Šajā laikā balvas ieguvējam ir pienākums sarīkot meistarklasi vai radošo darbnīcu LMA studentiem un dalīties savā pieredzē vieslekcijās.

“Academia” balvas finansējuma avots: Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” mērķziedojuma programma Valsts kultūrkapitāla fondā;
Sadarbības partneri: Centrālā Sentmārtina koledža Londonā, PEER galerija, Helen Scott Lidgett Studio un ACME, Londonā.